158 солдатів Другої світової відправилися в останню дорогу

 

8 травня 2019 року, в День пам'яті і примирення, в селі Маяки (Слов'янського району Донецької області) пошуковцями А.Д.В.І.С. "Плацдарм" (ВГО "Союз "Народна Пам'ять") було проведено перепоховання останків 158 воїнів 12-ї та 9-ї армій 3-ї і 8-ї Гвардійської армії, загиблих при звільненні Слов'янщини в 1941-1943 роках.

На превеликий жаль, ідентифікувати вдалося тільки 5-х солдатів: Багрінцев Ігор Іванович - 9-я армія, 333 стрілецька дивізія, 1118 стрілецький полк, політрук роти; Мітла Іван Миколайович - 9-я армія, 17 ОСБР, 2-й окремий стрілецький батальйон, солдат; Бритвенко Олександр; Свірідов Є .; Першин Л.М.​

Як сказав командир "Плацдарму" Олексій Юков: "Це перепоховання демонструє нам справжню картину війни - тисячі безіменних людей лежать під Слов'янськом і про них ніхто не пам'ятає. Тому, сьогодні - особливий день для кожного з них, для тих, хто пролив свою кров за звільнення нашої землі..."

На перепохованні також були присутні: заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз, голова Слов'янської районної адміністрації Євген Данилюк, заступник командувача ООС генерал-лейтенант Олег Грунтковський, військовослужбовці ЗСУ та НГУ, а також учні та педагоги місцевої школи і жителі села.

Панахиду за загиблими відслужив капелан військової частини 3035 Нацгвардії України ігумен Діонісій.

Присутні вшанували пам'ять полеглих солдатів хвилиною мовчання і провели їх в останню дорогу. Захід завершився покладанням квітів, після чого була організована виставка зброї та обмундирування періоду Другої світової.

 

  • Русский
  • Українська
  • English