5 солдатів і радянська газета

Лісосмуга в районі села Богородичне (Слов'янський р-н, Донецька область), не перестає дивувати знахідками. А.Д.В.І.С. «Плацдарм» переконується в цьому кожного разу, виїжджаючи на її територію в пошуках невідомих поховань солдатів, загиблих в період Другої світової війни.

Нещодавно, досліджуючи як зазвичай лісосмугу, пошуковці виявили останки 5-х солдат РСЧА, або, точніше буде сказати те, що від них залишилося. Судячи з усього, тут не обійшлося без втручання мародерів.

Троє солдатів лежали фрагментарно і в хаотичному порядку. Все, що знаходилося біля їх останків – це три різних черевики. Завдяки взуттю, власне, і вдалося встановити їх приналежність до радянської армії... 

Останки інших двох солдатів були складені у білий пакет – ламані, порубані лопатою. Їх вдалося знайти завдяки саморобному хресту з двох палиць, який чорні копачі, напевно, на швидку руку змайстрували відразу після своїх брудних справ.

У поліетиленовому пакеті разом з останками пошуковці виявили також фрагмент напівзотлілої, складеної в кілька шарів газети. На ній, незважаючи на пошкодження, викликані часом, чітко проглядалися слова російською мовою.

Ось так і пройшов недавній виїзд слов'янських пошуковців...

Звичайно, не безрезультатно. Але той факт, що чорні копачі продовжують свої безчинства і втручання в долі загиблих солдат, яких пошуковці тепер ніяк не зможуть відняти у невідомості, безумовно, не може радувати.

Останки знайдених з часом будуть гідно перепоховані, але вони, на жаль, так і залишаться безіменними. І все завдяки... ви самі знаєте кому.

  • Русский
  • Українська
  • English