Датський школяр знайшов "Мессершмітт" і останки пілота в полі за будинком, виконуючи домашнє завдання

Чотирнадцятирічний Даніель Крістіансен з Північної Ютландії став сенсацією, коли, виконуючи шкільний проект, виявив у полі за своїм будинком уламки винищувача часів Другої світової війни і останки пілота.

Коли Даніелю в школі дали завдання, пов'язане з історією Другої світової, його батько, Клаус Крістіансен, жартома згадав слова свого діда про те, що на полі, де він пасе корів, розбився німецький літак. Батько й син почали пошуки за допомогою металошукача, а потім позичили у сусіда невеликий екскаватор.

Фермер розповів датській радіостанції DR P4 Nordjyland, що він не розраховував нічого знайти. Однак металошукач став пищати, коли вони з Даніелем дійшли до заболоченої ділянки. Щоб виявити уламки літака, їм довелося заглибитись у землю на чотири-шість метрів.

Спочатку пошуковцям-ентузіастам траплялися тільки дрібні металеві уламки. Проте врешті-решт їм вдалося виявити майже цілий двигун літака Messerschmitt Bf 109, боєприпаси і останки пілота.

Після того, як з-під землі почали виднітися кістки, Крістіансени одразу ж припинили роботи та зв'язалися з владою. "Зараз на місці знаходяться поліцейські сапери. Також повинні прибути люди з посольства Німеччини. Ми виявили документи пілота", - розповів Клаус Крістіансен.

Як уточнює BBC, фермер і його син виявили особисті речі загиблого в 1944 році льотчика - гаманець з грошима і книгу маленького формату, можливо, Біблію. Вони не стали намагатися розібрати документи і відправили їх у музей для консультації з фахівцями.

Поле, яке протягом десятиліть приховувало уламки літака, багато років використовувалося фермерами для випасу корів. "Ми ніколи не бачили жодного металевого уламка. Мій дід розповідав мені багато історій, і виявилося, що дещо з цього правда. Напевно, я повинен був краще слухати його, коли він був живий", - говорить Клаус Крістіансен.

В даний час поліція Північної Ютландії оточила місце авіакатастрофи для проведення розслідування. Фахівці з розмінування готуються знешкодити виявлені боєприпаси. Судові експерти сподіваються з виявлених останків встановити особу пілота.

Данія була окупована силами вермахту 9 квітня 1940 року. Через годину після початку вторгнення уряд і король капітулювали. Втрати німецької армії склали двоє вбитих та 10 поранених. На завершення окупації знадобилося шість годин.

Детальніше: http://www.newsru.com/world/09mar2017/messer.html?utm_source=nr

 

  • Русский
  • Українська
  • English