Другий день «Виволення Кривбасу» приніс важливі результати

Другий день Всеукраїнської пошукової військово-меморіальної експедиції «Визволення Кривбасу» виявився ще більш насиченим щодо відкриттів і знахідок ніж перший.

Протягом дня у полях біля с. Високе Поле працювало 6 груп пошуковців.

У підсумку, група №5 під керівництвом Дмитра Коржа, яка продовжила ексгумацію знайденого в перший день солдата, змогла встановити, що загиблий військовослужбовець був солдатом Вермахту. Про це свідчили супутні речі (два ґудзики від нижньої білизни). Пошуковці встигли визначити межі порушення грунту і почати зачистку останків. Роботи триватимуть і  наступного дня.    

Удача посміхнулася пошуковцям першої групи, командиром якої є Петро Найдюк. Завдяки сигналу металошукача вони виявили 3 німецькі каски, 2 ящика під міномети з чотирма 81-мм мінами, лопату, набір додаткових зарядів, молоток і багато патронів до гвинтівки Маузера. Крім цих знахідок на пошуковців землі «чекали» і останки 3-х солдатів Вермахту. Швидше за все мова йде про загиблий розрахунок німецького міномета. Вибухонебезпечні предмети передано представникам Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій. Роботи тривають.

Іншим групами вдалося виявити безліч знахідок і «металевих свідків» (частини зброї та обмундирування, осколки, боєприпаси) періоду Другої світової війни.

Довідка:

З 5 по 12 серпня 2017-го року недалеко від села Високе Поле (Криворізький р-н, Дніпропетровська область) проходить друга Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Визволення Кривбасу».

Цього разу в експедиції візьме участь більше 80-ти чоловік, більшу частину яких складе підростаюче покоління - представники молодіжних пошукових загонів України!

Основна мета заходу – не просто спробувати знайти невідомі поховання солдатів, а комплексно підійти до дослідження територій, на яких відбувалися бойові дії Другої світової – досконало вивчити і позначити на карті всі виявлені артефакти, фортифікацію і місця поховання.

Роботи будуть проводитися з використанням методик криміналістики і геофізики, закладаючи основи майбутньої галузі загальної археології під назвою «Археологія воєн».

Експедицію буде проведено за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, місцевих органів влади і самоврядування.   

Взяти участь в експедиції запрошуються журналісти українських і зарубіжних ЗМІ!

За додатковою інформацією звертатися за тел: +380682015506 або +38 050 974 83 41

 

  • Русский
  • Українська
  • English