Дві різні війни і одна доля: на Донбасі виявлено останки радянських солдатів

Всі вони боролися проти фашистських загарбників у далекі часи Великої Вітчизняної війни.

Вже вкотре наші пошуковці стають свідками перетину двох воєн: однієї нинішньої, яку іменують зона АТО і тій, минулої – Великої Вітчизняної.

Сьогодні на Донбаській землі, як і 70 років тому, гинуть люди, лунає стрілянина, горе приходить в домівки мирних жителів. Матері отримують похоронки, а на кладовищах з'являються монументи загиблим бійцям. Щоправда, не всі загиблі хлопці змогли повернутися додому – багато з них так і залишилися лежати на полі бою. 

Минулого тижня пошуковцям «Плацдарму» (партнери ВГО «Союз «Народна Пам'ять») вдалося виявити останки бійців, які загинули в боях за село Долина Донецької області в 1942-1943 рр.

За словами керівника «Плацдарму» Олексія Юкова, роботи проводилися у три етапи, труднощі виникали на кожному кроці.

- Пересохлий чорнозем, спека. Через величезне проникнення хімії та добрив у грунт, кістки бійців стали дуже крихкими. Але, не дивлячись на складнощі, ми все ж допрацювали локацію. Повернемо додому всіх, кого зможемо, - розповідає пошуковець.

Загалом, за його словами, «плацдармовці» опрацювали шість локацій, виявивши останки 13 воїнів РСЧА. Хлопцям вдалося встановити, що тіла загиблих ще під час війни ховали місцеві жителі, стягуючи їх у кулеметні гнізда та стрілецькі окопи.

  • Русский
  • Українська
  • English