Экспедиція під Харковом! АНОНС!

Друзі! Поспішаємо повідомити, що ми продовжуємо роботу!

З 7 по 12 вересня 2019 року в селі Іванівка (Барвінківський район Харківської області) ВГО «Союз «Народна Пам'ять» проведе Всеукраїнську пошукову військово-історичну експедицію «Барвінківський котел-1942».

Експедиція присвячена Харківській оборонній операції 1942 року, яка закінчилася оточенням військ РСЧА в Барвінківському районі ( «Барвінківський котел»). Тоді загинули і потрапили в полон 270 тис. радянських солдатів, багато з яких були українцями. Саме з поразки під Харковом почалося стрімке просування німецьких військ до Волги і Кавказу, що закінчилося Сталінградської битвою.

Заплановані роботи з пошуку невідомих поховань періоду Другої світової війни, дослідження і вивчення виявлених інженерних об'єктів, перепоховання останків загиблих солдат. Тисячі з них ще чекають, коли за ними прийдуть пошуковці і поховають зі всіма військовими почестями.

Роботи, як зазвичай, будуть проводитися з використанням методик археології, криміналістики і геофізики. «Союз «Народна Пам'ять» ставить за мету створення галузі загальної археології з умовною назвою «Археологія воєн».

В експедиції візьмуть участь представники десятків організацій зі всієї України, які входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

За 2017-2019 рр. зусиллями пошуковців виявлено останки 255-ти військовослужбовців РСЧА. При них виявився 51 особистий розпізнавальний знак, завдяки яким вдалося ідентифікувати 17-ро солдатів. За час експедицій пошуковці виявили понад 3 артефактів, більшу частину з яких передали музейним фондам і на постійне зберігання до Державних музеїв України.

 

Взяти участь в експедиції запрошуються журналісти українських ЗМІ!

За додатковою інформацією звертатися за тел:

+38(068)-20-15-506

(Дарина)

 

  • Русский
  • Українська
  • English