ЕКСПЕДИЦІЯ В СТАРОВИНУ

Паралельно з Всеукраїнською пошуковою експедицією «Карпати -2017» ВГО «Союз «Народна Пам'ять» здійснює ще один проект. Зведена група фахівців з Києва та Кривого Рогу в складі «Скіфської степової» експедиції Інституту археології Національної Академії Наук України бере участь в охоронних дослідженнях курганів у зоні розширення кар'єрів Орджонікідзевського гірничо-збагачувального комбінату поблизу міста Покров Дніпропетровської області.

Згідно Закону України «Про охорону культурної спадщини», всі археологічні об'єкти, яким загрожує руйнування внаслідок господарської діяльності, повинні бути своєчасно досліджені. Керівництво ГЗКа, слідуючи букві Закону, та розуміючи важливість дослідження, виділило експедиції автобус для доставки до місця робіт, забезпечило проживання в профілакторії комбінату і найголовніше, надало техніку - потужний бульдозер «Катерпіллер». 

До археології в цих місцях всі - від мала до велика - ставляться шанобливо. Адже саме тут відомий вчений і поет Борис Мозолевський виявив тепер всесвітньо відому знахідку, яка прославила Україну, - нагрудна прикраса, символ влади скіфського «царя» - золоту пектораль. Іменем Бориса Миколайовича нещодавно названо парк у центрі міста Покров. А тепер його роботу продовжує один з учнів Мозолевського, провідний науковий співробітник Інституту археології НАНУ, кандидат історичних наук Сергій Полін. Він і запросив до складу експедиції своїх давніх друзів – «снпешників».

У перший же день пощастило криворожанину з ГО «Пошук-Дніпро» Юрію Лук'янченко. На одній з дільниць робіт він виявив скупчення фрагментів червоноглиняної кераміки.

  • Русский
  • Українська
  • English