Громадська організація «Пошук-Захід», м. Ужгород

Громадська організація «Пошук-Захід» заснована 31 травня 2011 року. Ініціатор створення та голова організації - Русин Олександр Леонтійович. В її складі зараз 25 осіб.

Метою діяльності ГО «Пошук-Захід» є увічнення пам'яті про воїнів, загиблих під час Першої і Другої світових воєн, учасників національно-визвольної боротьби та жертв політичних репресій, пошук, ідентифікація та гідне перепоховання останків загиблих, патріотичне виховання молоді. Організація веде роботи з пошуку та встановлення місць знаходження непохованих останків невідомих поховань жертв війни, політичних репресій та загиблих у роки національно-визвольної боротьби, проводить польові дослідження на місцях боїв і масових страт; встановлює імена полеглих і обставини їх загибелі; розшукує і сповіщає родичів загиблих, яких вдалося ідентифікувати; проводить ексгумацію останків з подальшою їх передачею компетентним державним органам для проведення урочистого поховання загиблих.

Ужгородські пошуковці вивчають всі доступні джерела інформації про бойові дії на території Закарпаття, співпрацюють з науковими установами та архівами і документують факти, виявлені під час польових пошукових досліджень, для їх подальшого вивчення вченими.