Групою «Пошук-Дніпро» знайдено останки 2-х солдатів

З 16 по 18 вересня 2016 року, учасниками групи «Пошук-Дніпро» (яка входить до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять») та волонтерами криворізької школи № 59, була організована міні-експедиція з проведення пошукових робіт біля села Миколаївка Софіївського р-ну Дніпропетровської обл.
Ще в липні цього року, за участю всіх пошукових груп Союзу, там проходила Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Звільнення Кривбасу», в результаті якої вдалося знайти і перепоховати 50 загиблих солдатів. Але на цьому наші пошуковці вирішили не зупинятися. Було прийнято рішення продовжувати розвідку на даній місцевості, так як залишилася впевненість у тому, що ще чимало загиблих перебувають на полях Дніпропетровщини.   

І ось 2 місяці потому, пошуковці «Дніпра» повернулися в Софіївський район. І як виявилося не даремно – були знайдені останки ще двох солдатів.

Першого знайшли на одному з полів за допомогою металошукача, так як біля останків виявилося 2 міни 81-го  калібру і ящик для їх транспортування. Під час ексгумації біля загиблого були виявлені фрагменти одягу з німецькими гудзиками, завдяки яким стало зрозуміло, що це солдат Вермахту. Останки були передані на Кіровоградське кладовище с. Крупське, на якому знаходяться могили інших, раніше знайдених німецьких бійців. Мінами зайнялися піротехніки ДСНС в Дніпропетровській області.

Доля останків другого, швидше за все солдата Радянської армії, склалася набагато трагічніше. Ще до приїзду, нашим пошуковцям про знайдене поховання повідомив місцевий фермер Володимир Фенек. Він натрапив на останки і каску з зіркою, що лежала поруч під час польових робіт. За допомогою спеціального прапорця він позначив місцезнаходження загиблого, щоб точно вказати його, як тільки приїдуть пошуковці. Але, як-то кажуть, «на злу справу всякого стане». Пошуковців випередили чорні копачі, які нещадно розмародерили поховання та забрали все, що імовірно могло знаходитися біля останків. Нам залишається тільки здогадуватися, які артефакти втрачені. Ще страшніше ловити себе на думці, що ім'я ще одного загиблого могло бути встановлено, а завдяки мародерам втрачено назавжди...

Кожного разу, коли натрапляєш на чергове розграбоване поховання, виникає одне й те саме питання: як можна бути настільки бездушним та безсовісним, щоб зневажати історію і недбало ставитися до тих знахідок, які вона залишила для нас? Нелюдяність чорних копачів ніколи не перестане шокувати.
Але наші пошуковці групи «Пошук-Дніпро» не падають духом і продовжують шукати всіх тих, хто ще не потрапив під лопати мародерів. Наступна експедиція, правда вже в Криворізькому районі Дніпропетровської області, планується найближчим часом.

  • Русский
  • Українська
  • English