І знову будівництво на кістках

 

Днями з пошуковцями ВГО «Союз «Народна Пам'ять» зв'язалися жителі с. Котелянка Полонського району Хмельницької області.

Вони повідомили, що в селі йде будівництво амбулаторії, в процесі якого були виявлені людські останки. Незважаючи на наявність великої кількості кісток в котловані, роботи не припиняються. І в які тільки інстанції не зверталися жителі села - проблема залишається невирішеною. Крім того, ніхто не може визначити: до якого періоду належать останки і кому вони належать. Територія цілком могла б виявитися занедбаним цвинтарем, так як за старими картками тут колись знаходилася церква. Але, положення знайдених останків і їх кількість (по 2-3) в одній ямі заперечують вищезгадане припущення.

Разом з колегою антропологом пошуковці приїхали до села для з'ясування ситуації. На жаль, слова людей підтвердилися. Будівельні роботи йдуть повним ходом. Більш того, котловани, вириті під фундамент, почали заливати бетоном, а відвали землі з котловану перемішані з фрагментами людських кісток ...

Деякі, менш пошкоджені технікою останки, жителі села зібрали і склали в мішках в окремому приміщенні. По черепах 17-ти з них антрополог встановив, що 4 належать дітям, 5 - жінкам, а решта 8 - чоловікам. 

Пошуковці ж на даний момент в процесі підготовки документів, які дозволять провести на території будівництва детальне дослідження.

«Інформації, яка є на сьогоднішній день, недостатньо, щоб робити конкретні висновки. Нам потрібно з'ясувати в якому положенні перебувають останки, визначити по можливості прижиттєві пошкодження, а також виявити будь-які супутні предмети, які допоможуть визначити період поховання. Знайдені останки можуть належати як жертвам політичних репресій, так і голодомору або Другої світової війни...»- прокоментував виконавчий директор з польового та архівного пошуку ВГО «Союз «Народна Пам'ять», пошуковець Євген Куковєров.

Подробнее в сюжете 2+2:

 

 

Текст: Дарья Найдюк

Фото: Никита Дрожча

  • Русский
  • Українська
  • English