«Іржаві лики війни» Барвінківської експедиції

Цікаве та популярне відео Максима Лепєєва з організації «Військові меморіали «Схід», м. Харків (член ВГО «Союз «Народна Пам'ять») за підсумками Всеукраїнської військово-меморіальної експедиції «Барвінківський котел-1942».

Довідково:

З 23 по 29 вересня 2017-го, в селі Іванівка (Барвінківський р-н, Харківська область) відбулася Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Барвінківський котел-1942».

В експедиції взяли участь понад десяти організацій зі всієї України, які входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять» (АМПО «Обеліск», ІПГО «Пошук-Дніпро », А.Д.В.І.С. «Плацдарм », ГО« Меморіал », СПП «Військові меморіали «Схід», ІПО «Пошук-Захід» та ін.)

Слід зазначити, що минула експедиція була спрямована не просто на пошук невідомих поховань солдатів, а перш за все, на реалізацію комплексного підходу до дослідження територій, на яких відбувалися бойові дії Другої світової - доскональне вивчення і позначення на карті всіх виявлених артефактів, земляних інженерних споруд і поховань.

Роботи проходили з використанням методик археології, криміналістики і геофізики.

В результаті експедиції було виявлено безліч артефактів періоду Другої світової, передано представникам ГСЧС Харківської області більше 30-ти вибухонебезпечних предметів, знайдено останки 43-х солдатів. Біля останків пошуковці виявили 4 особистих розпізнавальних знаки, завдяки яким є можливість встановити імена загиблих. Не менш цінною знахідкою став Орден Бойового Червоного Прапора. Ім'я власника також було встановлено і на даний момент ведеться розшук його рідних.

Експедиція була проведена за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій, місцевих органів влади і самоврядування.

  • Русский
  • Українська
  • English