«Історії немеркнучу пам'ять ми збережемо нащадкам на віки...»

«Истории немеркнущую память мы сохраним потомкам на века...»

Днями, пошуковці ІПО «Пошук-Дніпро» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») поповнили військовими артефактами періоду Другої світової війни один з виставкових залів Криворізького історико-краєзнавчого музею.

Всі передані експонати були знайдені влітку 2016-го, під час пошукової експедиції в Софіївському районі. Серед них – фрагменти зброї, казанки, каски, ящики до кулемета MG, гвинтівки Маузера та й інші не менш цікаві знахідки. Основною і найважливішою стала номерна медаль «За бойові заслуги».

Пізніше, по базі даних вдалося встановити і ім'я загиблого – лейтенант Валіулов Міолла Арифлович (1917 р., уродженець Чуваської АРСР, Чкаловський р-н, с. Чкалівка). На даний момент ведеться робота з пошуку родичів лейтенанта, а поки його медаль буде займати почесне місце в стінах музею.

На захід з передачі експонатів були запрошені учні шкіл Центрально-міського району міста.

Працівники музею провели невелику екскурсію. Після, всі присутні могли подивитися документальний фільм про Другу світову та звільнення рідного міста Кривого Рогу.

На завершення, від імені пошуковців виступив Олександр Павлович Гузь. Він розповів про пошукову діяльності та більш детально ознайомив зі знайденими експонатами, розповівши історію кожного з них.

  • Русский
  • Українська
  • English