Криворізька громадська організація «Військово-патріотичний клуб «Пошук», Дніпропетровська область, Кривий Ріг

ВПК «Пошук», у складі якого сьогодні 32 особи, був створений в січні 1999 року. Своїми головними завданнями Клуб вважає організацію і проведення польових експедицій, пошуково-дослідницьких робіт з метою виявлення, ексгумації, ідентифікації та перепоховання військовослужбовців, загиблих під час Другої світової війни, пошук їх родичів, встановлення пам'ятних знаків, обелісків та здійснення громадського контролю за їх збереженням; патріотичне виховання підростаючого покоління, збір експонатів, матеріалів і елементів зразків озброєння військових частин з місць боїв Великої Вітчизняної війни з метою створення музею Другої світової війни.

Головою Ради ВПК «Пошук» є Сергій Моськін, керівником пошукових груп - Володимир Шепеленко, заступник голови ради - Вадим Шведов.

За час роботи Клубом було проведено більше 100 експедицій на місцях боїв Великої Вітчизняної війни, знайдено останки 60 загиблих воїнів, встановлено імена 20 осіб, організовано перепоховання загиблих захисників Вітчизни. Більше двох тисяч вибухонебезпечних предметів (мін, гранат, снарядів, патронів), виявлених у ході пошукових робіт, були передані для знищення службою МНС України в Дніпропетровській області. Залучаючи учнів шкіл і студентів, пошуковці впорядковують пам'ятники, братські та поодинокі могили. У 2011 році, за ініціативи Клубу, був відкритий унікальний пам'ятник на честь 150 офіцерів 6-го окремого штурмового стрілецького батальйону, що загинули, визволяючи Кривий Ріг від фашистських загарбників.

Адреса: 50025, Дніпропетровська область, м Кривий Ріг, вул. Ушакова, 4.

Телефон: (0564) 27-18-22.

Ел.пошта: shepelvi@i.ua.

Сайт: www.krivoyrog-poshuk.ho.ua