Мессершмітт і останки пілота знайдені слов'янськими пошуковцями

 

30 травня 2019 року пошуковці Асоціації дослідників військово-історичної спадщини "Плацдарм" (ВГО "Союз "Народна Пам'ять") підняли залишки німецького літака-винищувача часів Другої світової війни!

Літак лежав у полі біля міста Святогірськ (Донецька область).

Раніше до пошуковців надійшла інформація, що в цьому районі можливо знаходяться невідомі поховання солдатів РСЧА. Але, вивчивши карту місцевості, група виявила німецьку лінію оборони. В ході первинного дослідження території пошуковцями було виявлено 3 основні локації, в одній з яких і виявився винищувач...
Спочатку були знайдені кулемет і лопать гвинта, після чого пошуковці виявили людський зуб, який свідчив про те, що десь поряд, можливо, знаходяться останки пілота... Так і виявилося. Через деякий час загін побачив обгорілі людські кістки.

Згідно з маркуванням знайденого двигуна було встановлено, що це «Мессершмітт - 109». Передбачається, що винищувач зазнав катастрофи в 1943 році.

Поки це вся інформація, якою володіють пошуковці. На даному етапі група старанно відмиває від землі і уважно вивчає виявлені фрагменти літака, з надією отримати більш детальну інформацію про "залізного птаха" і встановити ім'я його пілота.

 

Детальніше в сюжеті Телеканалу UA: Донбас:

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English