Міжнародна експедиція в Німеччині

Щорічно, в Німеччині проходить міжнародна експедиція з розшуку полеглих у Другій світовій війні, організатором якої виступає Асоціація з пошуку та захоронення загиблих в Східній Європі (Verein zur Bergung Gefallener in Osteuropa (VBGO). На початку жовтня цього року, в селище Клессін (Бранденбург, ФРН) з'їхалися представники пошукових організацій багатьох країн для проведення спільної пошукової експедиції. Неодноразово в цій експедиції нашу країну представляла ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

З 30 вересня по 7 жовтня 2017-го, на сільськогосподарських полях відбулася дев'ята за рахунком експедиція під Клесіном. Пошуковці з Німеччини, Італії, Нідерландів, Польщі, Росії та Швейцарії проводили роботи з пошуку останків солдат, загиблих і зниклих безвісти на цих землях навесні 1945 року.

На жаль, в цьому році, представники від України в особі ВГО «Союз« Народна Пам'ять» не змогли взяти участь, оскільки Державна міграційна служба України вчасно не видала біометричні паспорти. І все ж, пошуковці подумки були з рештою учасників експедиції. У данину поваги - державний прапор України був вивішений в ряд з прапорами інших країн, які беруть участь в експедиції.

В результаті кропіткої роботи, учасники експедиції за 7 днів змогли виявити останки 13-ти військовослужбовців, 11 з яких - виявилися радянськими солдатами. При одному із загиблих червоноармійців знайшли медаль «За відвагу», завдяки якій можна буде встановити ім'я солдата і, можливо, знайти його родичів.

Отримані під час експедиції нові знання про тривалі і надзвичайно жорстокі бойові дії в Клесіні, дають нам цінну військово-історичну інформацію, завдяки якій вдасться значно наблизитися до встановлення історичної правди про перебіг подій 1945 року.

  • Русский
  • Українська
  • English