На Дніпропетровщині знайдено поховання солдатів Вермахту

Четвертий день Всеукраїнської пошукової експедиції «Визволення Кривбасу»

Вперше за час проведення експедиції трохи похолодало. Температура повітря знизилася до позначки 29 градусів. Піднявся вітер.

Пошуковцям ВГО «Союз «Народна Пам'ять» стало хоч трохи комфортніше знаходитися в полях. Можна було довше проводити роботи і менше пересиджувати нестерпну спеку (зазвичай 35-40 градусів) де-небудь у тіні.  

Можна впевнено сказати, що день видався досить вдалим для всіх учасників експедиції. Він порадував не тільки гарною погодою, але й новими знахідками.

Всі 6 пошукових груп досліджували ті ж локації.

Загін ГО «Вічно живим» продовжував розчищати знайдену траншею. Телефонний кабель, що знаходиться в ній, поки нікуди не привів. Але зате пошуковці виявили останки німецьких солдатів. Та не просто так, а з жетонами (ОРЗами), завдяки яким можна буде встановити особи загиблих.     

Поки пошуковики встигли ексгумувати останки трьох. Четвертого солдата «піднімуть» на наступний день експедиції. Хто знає, може при ньому теж є жетон?

Група №3 на чолі з Алексєєвим Романом займалася підняттям останків німецького солдата, знайденого в попередній день експедиції. Біля останків загиблого був виявлений особистий жетон.

У восьми метрах від знайдених останків, далі по траншеї, група знайшла багнет-ніж і фрагменти кулемета МГ-42.

На іншому полі, група «Пошук-Дніпро» зустрічала представників ДСНС міста Кривий Ріг.

Вони забрали знайдені пошуковцями вибухонебезпечні предмети (ВНП) в кількості 41 шт.

За підсумковими роботами за день, група Цумана Анатолія, у складі якої криворізькі школярі, знайшли фрагменти патронів протитанкової рушниці (ПТР), винну німецьку пляшку, маслянку. Пошуковці припускають, що виявили старшинську комірку.

АМПО «Обеліск» разом з активістами «Каховки» продовжили розкопки траншеї. Траншея має вже 5 відгалужень шляхів сполучення, один з яких веде до бліндажу. На нижніх рівнях шурфу трапляється багато стріляних німецьких гільз і «намистинок» від гранати М-24. Також були виявлені точки кулеметного розрахунку, що говорить про інтенсивність оборонного бою на даній локації.

В результаті дослідження цього ж поля, пошуковці «Обеліска» вийшли на радянські позиції, в яких траплялися фрагменти стріляних гільз (Мосіна і ППШ), кулеметних стрічок і пару гранат.

В цілому, за чотири дні експедиції пошуковцями відпрацьовано вже 60% наявної інформації. Роботи тривають...

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English