На Київщині знайдено солдата РСЧА з ОРЗ і значок ГТО

В кінці жовтня 2017-го пошуковці Асоціації молодіжних пошукових об'єднань «Обеліск» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») ексгумували останки солдата РСЧА в районі «Баришівського котла».

З липня по вересень 1941 р. в Баришівському районі Київської області велися запеклі бої, і було оточено близько 600 тис. осіб, саме тому це місце і прозвали «Баришівським котлом».

За час оборони Києва тут загинули і потрапили в полон десятки тисяч радянських воїнів. Минуло 76 років з часу закінчення цієї трагедії, а останки загиблих героїв досі продовжують безвісно лежати на землях Київщини.

Пошуковці давно проводять на даній території планові розвідки. І ось, в один з польових виїздів, на одній з присадибних ділянок вони і знайшли загиблого.

Він лежав в окопі. На голові каска, на ногах – радянські черевики. Поверх останків кілька ґудзиків, фрагменти шинелі... В районі грудей – пошкоджений корозією значок ГТО (Готов к труду и обороне - русск.). З особистих речей при солдаті виявили ще складаний ніж.

Продовжуючи пошук, далі по території ділянки, «Обеліску» потраплялися «залізні докази війни» - колісний диск від вантажівки ГАЗ-АА, фрагмент борта кузова, деталі обгорілої техніки, петлі від колись ящика з замком, гвинтівка Мосіна, гвинтівка СВТ та ін.

Найдивовижнішою знахідкою цього польового виїзду став пістолет системи Маузера зразка 1910 року. В народі його ще називали «Маузер номер один». Цікавим є те, що таку ж зброя була у Сталіна В. В. Він завжди носив її без кобури в кишені своєї шинелі. За спогадами особистої охорони – жодного разу не використав за призначенням.

Звичайно ж, знайдений пошуковцями пістолет не той самий, який був у «батька народів», але все ж, вищенаведений факт робить цю знахідку більш унікальною і знаковою.

Також в результаті розвідки на даній території були виявлені вибухонебезпечні предмети, які «Обеліск» передав представникам ДСНС Київської області.

Пошуки в районі «Баришівського котла» ще не закінчені. Оскільки поля засіяні озимими культурами, роботи проводити неможливо. Але як тільки зберуть врожай – пошуковці знову продовжать пошук зниклих безвісти і загиблих у часи Другої світової.

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English