На рубежі під Радомишлем

Незважаючи на те, що все більше настають холоди, і сезонні польові виходи практично закінчуються, пошуковці, одягнувши термоодяг і прихопивши гарячий чай, виїжджають на розвідки в надії знайти останки загиблих солдат.

Передбачити ЩО саме «попадеться» пошуковцям в черговий раз неможливо. Звичайно ж, найважливіше - знайти загиблих. Але не завжди результатом роботи виявляються останки бійців. Найчастіше «щастить» на різне залізо - деталі обгорілої техніки, фрагменти розірваних снарядів, кулі, патрони, і інших «свідків» війни. Крім того, часто трапляються і вибухонебезпечні предмети, з якими слід обходиться більш «делікатно». На щастя, з подібною делікатністю у наших пошуковців проблем не виникає.

Минулого тижня під Радомишлем (Житомирська область), АМПО «Обеліск» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») виявив мінометну позицію Радянської армії часів Другої Світової війни, повну вибухонебезпечних предметів. Зі знайденого: боєкомплект мін 122 калібру (в осередках і ящиках, підготовлених колись до стрільби), один бронебійний снаряд від німецької 75-ти мм гармати (Pak 40) і ручна осколкова граната РГ-42. 

Пошуковці припускають, що знайдена позиція відноситься до періоду 1943 року, коли радянські війська визволяли Житомир від противника.

Тоді, в жовтні місяці, після визволення Києва, частини Червоної Армії намагалися розвинути успіх на Правобережжі України. За короткий час вони вигнали ворога з Житомира. Радянське командування було впевнено, що німецькі війська розгромлені і деморалізовані. Однак, командування помилилося. Німецькі війська підтягнули резерви - зібрали кілька дивізій в «танковий кулак» і завдали контрудар.

В результаті, тоді в жовтні 43-го, Житомир знову був захоплений противником. А радянські війська поспішно відступали, намагаючись зупинити ворога в оборонних боях. Саме в цьому районі з 17 листопада по 24 грудня проходив так званий "Рубіж Мужності" - лінія оборони Радянських військ, що відбивали спроби гітлерівців знову прорватися до Києва. Пошуковці, швидше за все, і виявили одну з позицій того часу.

Всі знайдені боєприпаси у кількості 32 шт. були передані представникам ГСЧС і знищені на одному з полів Житомирщини.      

 

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English