На Сумщині перепоховали останки розстріляних 125-ти солдатів та мирних жителів

9 жовтня в урочищі Борок, що на околиці Глухова, на території Меморіального комплексу жертвам фашизму, в урочистій обстановці відбулося перепоховання останків 125-ти солдатів, підпільників і мирних жителів.

Загиблі були замучені і розстріляні в 1941-1943 роках у таборі для військовополонених, який знаходився на території військової частини – так званих Батуринських казарм.

Пошукові та ексгумаційні роботи проводилися у другій половині вересня пошуковим загоном «Обеліск» (м. Глухів) спільно з представниками Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна Пам'ять».

В урочистій церемонії на Меморіальному комплексі, який розташований у мальовничому сосновому лісі, взяли участь народні депутати України, депутати обласної ради, керівництво міста та районних органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськість. Також в заході прийняли участь курсанти військового училища міста Глухова та прикордонники відділу прикордонної служби «Сопич», які в тому числі, забезпечили салютну групу.

Після мітингу-реквієму, Роман, єпископ конотопський і глухівський, провів молебень та поховальний обряд. По закінченню перепоховання на честь загиблих воїнів і мирних жителів пролунав військовий салют, а військовослужбовці пройшли урочистим маршем по алеї вздовж місця поховання.

Всього ж в урочищі Борок, починаючи з 1994 року перепоховано близько 1600 останків солдатів РЧСА і цивільних осіб, знайдених пошуковцями на Глухівщині і в сусідніх районах Сумської області.

  • Русский
  • Українська
  • English