На Закарпатті вшанували пам'ять угорських солдатів, загиблих у Другій світовій війні

 

3 жовтня 2019 року в селі Підполоззя (Воловецький район Закарпатської області) пройшов захід, присвячений вшануванню пам'яті угорських солдатів, загиблих в період Другої світової війни.

Організаторами виступило Товариство зі збереження військової і культурної історії  «Vigyazok» («Від'язок») на чолі з керівником організації - Іштваном Хонгачі. Участь в заході взяли: генеральний консул Ужгородського генерального консульства Бугайло Йожеф і його заступник Куті Ласло, представники Міністерства оборони Угорщини, Консульства Угорської Республіки в м.Берегово, представники духовенства та місцевої влади. Запрошеними гостями події також стали пошуковці ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

Під час офіційної частини відбулося освячення могил п'ятьох угорських воїнів, які загинули у 1944 році і поховані на старому швабському кладовищі села Підполоззя. Після урочистого освячення, в пам'ять про полеглих, всі присутні поклали квіти до їхніх могил.

Варто зазначити, що в рамках даного заходу було піднято ряд питань, що стосуються співпраці пошуковців ВГО «Союз «Народна Пам'ять» та Товариства зі збереження військової і культурної історії «Vigyazok». Надалі планується спільне проведення експедицій в Карпатах, присвячених подіям Першої і Другої світових воєн.

  • Русский
  • Українська
  • English