Національна поліція і «Чорний Тюльпан» ексгумували загиблого в Донецькій області

18 жовтня 2016 року, в районі селища Ямпіль (Лиманський р-н, Донецька область) Лиманським відділенням Національної поліції України спільно зі Слов'янською та Одеською групами Гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» проводилися пошукові та ексгумаційні роботи на місцях бойових дій періоду червня 2014-го року.

В результаті проведених в тісному партнерстві робіт з перевірки місцевості, співробітниками поліції і волонтерами «Чорного Тюльпана» у бліндажі, на колишніх позиціях так званої «ДНР», були виявлені та ексгумовані останки загиблого.

Передбачуване місце пошуків було визначено раніше, коли під час розвідок учасниками пошукової групи був виявлений засипаний в результаті вибуху бліндаж. Його було важко помітити серед безлічі окопів, траншей, а також куп сміття і фрагментів амуніції, розкиданих на місцях активних бойових дій.

Вхід в бліндаж виявили випадково – поблизу побачили розкидані дрібні кісткові останки. Пошуковики зрозуміли – треба оглянути територію уважніше. Перевіривши грунт щупом (інструмент для дослідження сторонніх предметів, які неглибоко залягають у грунті), учасники місії натрапили на дерев'яні дошки, які служили перекриттями бліндажа. Почали копати – і виявилося не дарма. На глибині 2,5 м. були виявлені людські останки.

Швидше за все загиблого було вбито вибухом 122-мм артилерійським снарядом, що розірвався біля входу в бліндаж, де він на той час знаходився. Від потужного вибуху укріплення завалилося, поховавши загиблого. І ось, через 2 роки, під товстим шаром грунту, тіло комбатанта нарешті знайдено.

Останки знайденого бійця передані представникам Національної поліції, яким і належить тривала і кропітка робота з офіційного встановлення особистості загиблого, його рідних і близьких.

Гуманітарна місія («Чорний Тюльпан») безперервно працює з вересня 2014 року - робить все можливе, щоб відшукати кожного зниклого солдата (ЗСУ, Національної гвардії, добровольчих батальйонів, прикордонників) або цивільного - встановити їхню долю і повернути додому. З вересня 2014-го по вересень 2016-го року місія співпрацювала в рамках партнерського проекту «Евакуація-200» з Міністерством оборони України, але, з жовтня 2016-го року, за ініціативи Управління цивільно-військового співробітництва МОУ, спільні роботи припинені. «Чорний Тюльпан» продовжує роботу самостійно.

Місія проїхала сотні тисяч кілометрів, обстежила понад 70 населених пунктів і локацій, серед яких Савур-Могила, Іловайськ, Аеропорт, Дебальцеве та інші. Завдяки пошуковцям було знайдено та повернуто додому понад 800 загиблих.

  • Русский
  • Українська
  • English