Нашими пошуковцями виявлено останки 10-ти солдатів Другої світової війни. Пошуки решти тривають...

Багато пошукових робіт проведено, чимало солдатів знайдено. Деяким з них вдалося повернути імена і навіть сім'ї - розшукано рідних та близьких загиблих.

ВГО «Союз «Народна Пам'ять» та всі її регіональні відділення і польові групи перебувають у стані постійного пошуку. Часто за допомоги добрих людей, часто завдяки самостійним роботам їм посміхається удача і вони знаходять усіх тих, хто все ще й досі  лежить в землі і чекає свого шансу бути знайденим і гідно похованим. 

15 вересня, пошуковці з Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм», м. Слов'янськ Донецької обл., провели ексгумацію солдатів, загиблих під час Великої Вітчизняної війни. Про знайдені останки, керівнику «плацдармовців» Олексію Юкову повідомив один із членів загону. Він проводив вільний пошук в лісі Тернове («Гай Огірок»), недалеко від села Богородичне Слов'янського р-ну, де й натрапив на останки загиблих. 

Пошуковцями було прийнято рішення, в терміновому порядку розпочати роботи у зазначеному місці. Прибувши на місце, пошуковці «Плацдарму» виявили розкидані по лісу на поверхні землі, в радіусі 300/300 м кістки. Видно, що над деякими кістками вже «попрацювали» мародери, так як на деяких кістках було видно свіжі удари лопат; частина загиблих лежали на місцях своєї загибелі з часів війни. 

У часи Великої Вітчизняної в гаю йшли запеклі бої, тому в землі могла залишитися велика кількість ВНП (вибухонебезпечних предметів), на які пошуковці могли натрапити під час робіт. Виходячи з цього, у першу чергу, щоб убезпечити себе, хлопці вирішили уважно пройтися по всій території з металошукачем. І навіть зовсім не дарма. Було знайдено 6 шт. артилерійських снарядів (5-76 мм, 1-45 мм), дві ручні гранати (РГ-42, Ф-1), міни (50мм) в кількості 3 шт. Всі вибухонебезпечні предмети були передані ДСНС. 

Знадобилося чимало часу, щоб «плацдармовці» змогли знайти і ексгумувати останки. Під час робіт було виявлено багато особистих речей солдатів, різних боєприпасів і фрагментів амуніції. Серед знахідок найцікавішими виявилися гвинтівка Мосіна, казанок РСЧА (Робітничо-Селянської Червоної Армії) та чохол МСЛ (малої саперної лопати) німецького виробництва. 

Найближчим часом, нашими пошуковцями Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» буде організовано продовження пошукових робіт на даній локації. З цією метою планується зібрати групу юних пошуковців з 15-20 осіб. Молоді пошуковці будуть допомагати старшим, таким чином, навчаючись технологіям та етиці безпечного та відповідального проведення пошукових робіт. 

  • Русский
  • Українська
  • English