Не пошуком єдиним славиться «Плацдарм»

З 17 по 20 листопада в місті Трускавець Львівської області проходив Чемпіонат Світу з хортингу, в якому наші пошуковці з Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм», м. Слов'янськ (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») брали участь.

Хортинг – це національне спортивне єдиноборство, яке офіційно було визнано видом спорту в серпні 2009-го. Слово «хортинг» походить від назви острова Хортиця, де була розташована Запорізька Січ. Цей вид спорту позиціонується не тільки як бойове мистецтво, але і як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій.

 На змагання хлопці приїхали з головним тренером і другом Олексієм Юковим. Він є не тільки керівником пошукового загону «Плацдарм», а й президентом Федерації Хортингу в м. Слов'янськ Донецької області. Олексій тренує хлопців в бійцівському клубі «Боєць», який заснував разом зі своїми друзями-пошуковцями багато років тому. «Заняття дозволяють розвивати і тіло і дух бійців. Регулярні тренування допомагають підтримувати не лише гарну фізичну форму, але і ясність розуму. А те і інше дуже важливо в пошуковій діяльності» – впевнений Олексій.

У клубі проходять тренування по багатьом видам єдиноборства і його учні неоднократно брали участь у змаганнях, займаючи перші місця. У цьому ж році, троє пошуковців-спортсменів вирішили поборотися за першість в хортингу.

У Чемпіонаті Світу брали участь 450 осіб, серед яких можна було помітити не тільки дорослих чоловіків і жінок, але й дітей.

Змагання з хортингу проходили за різними етапами: «показовий виступ», «сутичка» і ін. Наші волонтери виступали в напрямку «поєдинок».

Слід зазначити, що хлопцям довелося нелегко. По-перше, за день відбувалося по 3-4 бою, а по-друге, вони потрапили під категорію 18+, де доводилося вступати в «сутичку» з кандидатами старше і досвідченіше себе.

«Для нас це не є бар'єром. Для нас це скоріше пріоритет. Адже головне в будь-яких змаганнях не нагороди і не медалі, головне – це досвід!» - стверджує головний тренер, Олексій Юков.

І тим не менш, двом з трьох пошуковців вдалося зайняти призові місця і привезти додому срібну і бронзову медалі. Досвід досвідом, а з нагородою все ж приємніше. Дуже радує, що волонтери ВГО «Союз «Народна Пам'ять» проявляють себе в інших напрямках і при тому дуже успішно. Це ще раз доводить, що наші пошуковці майстри «на всі руки», і яке б завдання перед ними не стояло – вони обов'язково впораються з ним.

  • Русский
  • Українська
  • English