Оржицька районна громадська організація «Меморіал», м. Оржиця, Полтавська обл.

ОРГО «Меморіал» створена в липні 2008 р. Засновниками організації стали Куц Станіслав Іванович, Яременко Наталія Миколаївна і Гнаток Олександр Іванович, який зараз є головою Правління «Меморіалу». На 1 березня 2013 організація складається з 38 активних членів.

Головні задачі «Меморіалу» - пошук останків загиблих внаслідок воєн, депортацій та політичних репресій, патріотичне виховання підростаючого покоління,благоустрій, збереження і утримання військових поховань та поховань жертв війни і політичних репресій.

У 2013 році дослідники «Меморіалу» планують провести пошуки місця поховання радянських військовослужбовців часів Великої Вітчизняної війни в Оржицькому районі Полтавської області з метою їх перепоховання в братську меморіальну могилу. Роботи передбачається проводити на території понад 15 населених пунктів району.

За результатами архівних досліджень і опитувань місцевого населення здійснюватимуться польові пошукові роботи з подальшою ексгумацією останків і їх депонуванням до проведення планового поховання з відданням військових і християнських почестей. У разі, якщо вдасться встановити особи загиблих, буде проводитися розшук та оповіщення їх родичів.