Останки 26-х визволителей Києва віддали землі

 

2 листопада 2018 року в селі Горностайпіль (Київська область) відбулося урочисте перепоховання останків 26 військовослужбовців, які загинули в далекому 1943 році.

Захід був приурочений до 75-ї річниці визволення Києва від німецько-фашистських загарбників.Солдати були знайдені загоном АМПО «Обеліск» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») під час пошукового сезону 2018 року поблизу села. На жаль, всі воїни залишилися безіменними - нічого, що допомогло б у встановленні їх особи, виявлено не було.

Провести полеглих воїнів в останню дорогу до місцевого меморіалу прийшли учні сільської школи, місцеві жителі, представники влади, військовослужбовці Державної прикордонної служби України, представники Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», духовенство, і, звичайно ж, пошуковці.

У мікрофона виступили: перший заступник голови Іванківської районної державної адміністрації - Свириденко Т.Д., голова Іванківської районної ради - Патіенко В.І., начальник відділу Державної прикордонної служби України - полковник Харкавий В.А., заступник голови Іванківської районної Ради ветеранів війни і праці - Дудар І.Г., сільський голова - Рудніченко Марія Олексіївна.

Виступаючі теплими словами висловлювали свою вдячність пошуковцям, жителям і керівництву села за всю виконану роботу, а також згадували про події того страшного часу.

Від імені пошуковиків слово взяв виконавчий директор з польового та архівного пошуку ВГО «Союз «Народна Пам'ять»- Куковеров Євген.

«За звільнення Київщини гинули герої - різних національностей, різних професій. Якщо ми не будемо їх пам'ятати, то як в бій йтимуть ті, хто захищає нашу Батьківщину зараз, знаючи, що про них забудуть через якихось 75 років ?! »- сказав пошуковець. - «Спасибі вам за вашу пам'ять і небайдужість!»

Всіх загиблих у Другій світовій війні вшанували хвилиною мовчання ...

Під звуки Іванківського районного духового оркестру і збройового залпу у виконанні військовослужбовців Державної прикордонної служби України останки безіменних 26-ти загиблих солдатів віддали землі.

Церемония перезахоронения закончилась возложением цветов.

Варто зазначити, що в рамках заходу пошуковцями була представлена невелика виставка експонатів періоду Другої світової, знайдених біля воїнів.

 

ВГО "Союз "Народна Пам'ять" висловлює величезну подяку всім, хто взяв активну участь у заході!

  • Русский
  • Українська
  • English