Останки 30-ти солдатів періоду Другої світової війни були знайдені на Донеччині

 

Незважаючи на те, що осінь стає все суворішою і пошуковий сезон цього року потроху довершує кінця, пошук полеглих воїнів періоду Другої світової війни триває.

Після двох успішних всеукраїнських експедицій, які пройшли нещодавно в Харківській та Херсонській областях, пошукові загони ВГО «Союз «Народна Пам'ять» активно шукають останки загиблих солдатів у своїх регіонах.

Лише за минулі два тижні учасники Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» (м. Слов'янськ) виявили останки 30-ти воїнів, що невідомо лежать в полях Слов'янського краю.

Виїздів було багато, і не кожен з них був вдалим. Іноді пошуковцям траплялися тільки уламки снарядів та гранати, саперні лопати, каски, казанки, і фрагменти людських кісток, скоріш за все розораних сільгосп технікою.

Але, працюючи до зносу, інколи з самого рання і до пізнього вечора, незалежно від погоди (часто лив дощ), пошуковцям вдалося знайти останки 27-х військовослужбовців РСЧА і 3-х солдатів Вермахту. При одному радянському воїні був знайдений особистий розпізнавальний знак (ЛОЗ), який передали експертам для прочитання.

Німецьких солдатів визначили за фрагментами амуніції та спорядження, що знаходилися біля останків загиблих.

З предметів, завдяки яким вдалося визначити загиблих до РСЧА, пошуковці знайшли: кружки, каски, патрони до радянської стрілецької зброї, магазини до ППШ, люверси і фрагменти плечових ременців (можливо у солдата був рюкзак), консервні ленд-лізовські банки, а також 3 ложки - 2 металевих і одна алюмінієва з написаним на ній прізвищем ПОЧТАРЬОВ.

Підписна ложка була в того ж бійця, при якому пошуковці знайшли і ОРЗ. Є велика ймовірність, що і ложка, і особистий знак належать одній і тій же людині. Сподіваємося, що так і виявиться, і тоді ще один воїн повернеться з небуття.

А поки, пошук триває...

 

  • Русский
  • Українська
  • English