Останки п'ятьох солдатів знайшли в Криворізькому районі

Сьомий день Всеукраїнської пошукової військово-меморіальної експедиції «Визволення Кривбасу».

Пошуковці ВГО «Союз «Народна Пам'ять» спільно з молодіжними загонами України закінчували роботи на двох локаціях, розташованих в метрах 100-та одна від іншої на одному полі в районі села Високе Поле (Криворізький р-н, Дніпропетровська область).    

Групи Анатолія Цумана, Дмитра Коржа і частина групи «Пошук-Дніпро» допомагали київським пошуковцям АМПО «Обеліск» дочищати траншею зі знайденими в ній останками солдатів. 

В результаті робіт, було ексгумовано останки 5-ти військовослужбовців РСЧА.

При одному виявили два радянські ґудзики – від натільної білизни та амуніції.

Біля останків другого лежали радянські казанок і ремінь, каска.

На жаль, при загиблих військовослужбовцях не було виявлено особистих розпізнавальних знаків. Для нас вони так і залишаться невідомими.

Крім того, пошуковці повністю викопали бліндаж. Його дно було всіяне» фрагментами патронів. Лежав магазин до кулемета Дегтярьова. В кутку бліндажа стояло одне ліжко невеликих розмірів, обмотане радянським телефонним кабелем. Як припускають пошуковці, позиції спочатку були

Перевіряючи сигнали, позначені прапорцями поблизу вищезгаданої траншеї і бліндажа, учасники експедиції виявили фрагменти німецької гвинтівки.

Трохи далі по полю працювали групи Романа Алексєєва і криворізьких школярів («Кремінь»).

Вони продовжували розкопку траншеї, яку досліджують з самого початку експедиції.

Зачистивши її до дна ще метрів на 10, на жаль, нічого не виявили.

Повернувшись з полів, втомлені, але задоволені результатами минулого дня, пошуковці в останній раз вишикувалися на головному майданчику для урочистого закриття експедиції.

Зі словами подяки, керівник експедиції Анатолій Золотарьов та директор ВГО «Союз «Народна Пам'ять» з польового пошуку Куковєров Євген нагороджували грамотами пошуковців, що особливо відзначилися,  а також вручили пам'ятні значки всім учасникам минулої експедиції.

Спільне фото на пам'ять.

Вечір закінчився невеликим концертом. З нагоди закриття експедиції керівництво запросило музикантів і артистів з Кривого Рогу. Пісні під гітару, вірші під музику – душевне завершення останнього дня...   

Довідка:

З 5 по 12 серпня 2017-го року недалеко від села Високе Поле (Криворізький р-н, Дніпропетровська область) проходить друга Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Визволення Кривбасу».

Цього разу в експедиції візьме участь більше 80-ти чоловік, більшу частину яких складе підростаюче покоління - представники молодіжних пошукових загонів України!

Основна мета заходу – не просто спробувати знайти невідомі поховання солдатів, а комплексно підійти до дослідження територій, на яких відбувалися бойові дії Другої світової – досконало вивчити і позначити на карті всі виявлені артефакти, фортифікацію і місця поховання.

Роботи будуть проводитися з використанням методик криміналістики і геофізики, закладаючи основи майбутньої галузі загальної археології під назвою «Археологія воєн».

Експедицію буде проведено за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, місцевих органів влади і самоврядування.   

Взяти участь в експедиції запрошуються журналісти українських і зарубіжних ЗМІ!

За додатковою інформацією звертатися за тел.: +380682015506 або +38 050 974 83 41 

 

  • Русский
  • Українська
  • English