Пам'ятаємо й ніколи не забудемо!

 

22 червня 1941 року, незважаючи на таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) і тісне військово-економічне співробітництво між Німеччиною та СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря.

 
Почалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як складова, але основна частина Другої світової війни.
У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більші, ніж Великобританія, Канада, США і Франція разом узяті. Загальні втрати України в цій війні оцінюються в 8-10 мільйонів життів, як серед військових, так і серед цивільного населення. Такими виявилися для України наслідки зіткнення двох тоталітарних режимів.
Для мільйонів українців 22 червня - це особиста трагедія: майже в кожній родині свіжа пам'ять про тих, хто пішов тоді на війну, з якої багато хто не повернувся...
Ця дата ніколи не обходить стороною і нас, пошуковців ВГО «Союз «Народна Пам'ять». Для нас це не просто день, коли можна згадати про загиблих під час війни. У цей день ми згадуємо про тих, кого за весь період своєї діяльності нам вдалося знайти і повернути, а ще про тих, хто все ще залишається безвісти зниклим...
Їм немає числа. І ми до сих пір знаходимо загиблих героїв, які так і не повернулися з війни.
Хвилиною мовчання та урочистим покладанням квітів ми вшановуємо сьогодні пам'ять героїв... Вічна пам'ять полеглим! Низький уклін всім, хто боровся і вистояв в цій війні!
Ми пам'ятаємо і ніколи не забудемо!

  • Русский
  • Українська
  • English