Під час розкопів знайшли фотоапарат солдата Другої світової. А коли проявили знімки були приголомшені!

Безцінна знахідка!

Була така дуже цікава операція під час Другої світової війни — Арденський наступ німецьких військ, воно було з середини грудня 1944 року і закінчилося наприкінці січня 1945 року. Ідея і задумка була непогана — стрімким ударом розгромити війська Великобританії та США в Нідерландах і Бельгії, тим самим змусивши Західних союзників піти на сепаратний мирний договір. 

А потім, по можливості, спільно розгромити й зупинити війська Червоної Армії, не давши «визволителям» глибоко зайти в Європу. Однак операція не досягла своїх цілей, наступ було зірвано і так далі. Але що примітно в цій історії, не дії німецько-фашистських військ, а їхні наслідки.

Десь на просторах дії тієї операції німці підстрелили солдата армії доблесних США. Джерела вказують, що підстрелили його в гористій місцевості Люксембургу, ну що ж, можливо. 

Десь у таких заростях і знайшли американського солдатика.

При ньому, звичайно ж, було все необхідне спорядження та майно — на фото можна побачити пістолет, стволи, гранати й лопати. Цілком можливо, що щось належало і його братам по зброї.

Однак не це здивувало копачів. Виявилося, що у вбитого солдата був свій фотоапарат і через багато років вдалося його знайти! І не тільки знайти фотоапарат, але і дістати з нього плівку і проявити її. Історик Жан Муллер відновив не тільки фотографії — ті кілька кадрів, що встиг зробити солдатів, але й ідентифікувати фотографа — солдата звали Луїс Архамбо. 

Вдалося з'ясувати, що фотоапарат належав механіку п'ятого класу Луї Ж. Арчамбо, який загинув у бою, залишивши плівку невиявленою.

Ось кілька фотографій, які були проявлені:

 

  • Русский
  • Українська
  • English