Під Лиманом «Чорний тюльпан» виявив останки харків'янина, захопленого бойовиками «ДНР»

14 вересня співробітники Гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» і гуманітарного проекту ЗСУ «Евакуація-200» знайшли місце поховання невідомої людини і повідомили в поліцію.

Труп був прикопаний у лісовому масиві за селищем Ямпіль Лиманського району.

Поліцейські розгорнули комплекс слідчо-оперативних заходів, щоб встановити особу загиблого. Відправною точкою стали два автомобільні номери, які були виявлені під кістками, повідомляють у Головному управлінні Національної поліції в Донецькій області.

В результаті перевірки з'ясувалося, що вони від автомобіля «Форд Скорпіо», який зареєстрован на мешканця Харкова 1988-го року народження. Правоохоронці перевірили власника транспортного засобу за всеукраїнськими обліковими базами і встановили, що він вже два роки числиться безвісти зниклим.

Поки що офіційно особа загиблого не встановлена - потрібен ряд експертиз, але за кілька днів оперативники зібрали багато даних, що підтверджують належність останків саме молодому харків'янину і попередньо з'ясували обставини, за яких він загинув.

Співробітники кримінальної поліції провели моніторинг інтернет-сайтів, соціальних мереж і знайшли батьків зниклого хлопця.

Мати розповіла, що вранці 11 червня 2014 року, її син на своєму автомобілі виїхав з Харкова, він прямував до Сіверська Бахмутського району, щоб забрати сім'ю свого товариша із зони АТО. Останній раз батьки почули голос сина наступного ранку - він зателефонував з невідомого номера і повідомив, що знаходиться в селищі Ямпіль, бо зламалася машина. Більше на зв'язок чоловік не виходив.

Батьки шукали сина всіма засобами, зверталися до волонтерів, які займаються пошуком зниклих в зоні АТО і звільненням полонених, оббивали пороги в «ДНР» - все марно. Єдине, що тоді вдалося дізнатися від місцевих жителів, - що його «скрутили» бойовики на блокпосту.

Упізнати тіло після двох років у землі неможливо, але батьки кажуть, що взуття схоже на те, яке носив їх син. Крім того, за словами експерта-криміналіста, вік загиблого відповідає віку зниклого хлопця. Для підтвердження особи загиблого призначена молекулярно-генетична експертиза та інші дослідження.

Поліцаїі перевіряють усі версії загибелі чоловіка, одна з основних - вбивство учасниками незаконних збройних формувань. Зараз поліцаї встановлюють коло спілкування чоловіка, його зв'язки, по хвилинах відновлюють його шлях, знаходять осіб, з якими контактував загиблий в дорозі, які могли бачити його в останні миті життя. Перевіряються раніше судимі особи, бойовики та їх підсобники, затримані в цьому районі.

Джерело

  • Русский
  • Українська
  • English