Підсумки Всеукраїнської пошукової військово-меморіальної експедиції «Визволення Кривбасу»

З 5 по 12 серпня 2017-го, недалеко від села Високе Поле (Криворізький р-н, Дніпропетровська область) відбулася Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Визволення Кривбасу». 

Під керівництвом ВГО «Союз «Народна Пам'ять» за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, в експедиції взяли участь більше 90 осіб, серед яких пошукові загони ВГО «Союз Народна Память» (ВПК «Каховка», ГО «Обеліск», ІПО «Пошук-Дніпро», АМПО «Обеліск», «Оржиця», ГО «Вічно живим»), а також молодіжні загони України (ВПК «Сокіл» м. Каховка та учні криворізьких шкіл № 90 та № 91).

За період проведення експедиції учасниками повністю було досліджено 6 полів на околиці с. Зелене Поле, знайдено останки 5-ти радянських солдатів і 10-ти солдатів Вермахту (6 з яких з особистими розпізнавальними знаками), виявлено більше 100 вибухонебезпечних предметів, які передані Криворізькій ДСНС. 

Також виявлено безліч цікавих знахідок періоду Другої світової війни, багато з яких дійсно унікальні, знайдені вперше за довгі роки.

Слід зазначити, що експедиція, яка минула, була орієнтована не просто на пошук невідомих поховань солдатів, а й на реалізацію комплексного підходу до дослідження територій, на яких відбувалися бойові дії Другої світової – досконале вивчення та позначення на карті всіх виявлених артефактів, земляних інженерних споруд і поховань.

Роботи проводилися з використанням провідних методик криміналістики і геофізики, при цьому закладалися основи майбутньої галузі загальної археології під назвою «Археологія воєн». Новим також для пошуковців стало і застосування в роботі міні-екскаваторів, які значно спрощували земляні роботи.

Можна з упевненістю заявити, що експедиція пройшла успішно. Пошуковці впоралися зі всією запланованою роботою, показавши досить хороші результати, і, крім того, визначили фронт робіт для наступних експедицій на даній місцевості.  

ВГО «Союз «Народна Пам'ять» висловлює величезну подяку Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, місцевій владі і окремо депутату Криворізької райради Мельнику Володимиру Сергійовичу, за підтримку та сприяння у проведенні Всеукраїнської пошукової військово-меморіальної експедиції «Визволення Кривбасу»!!!

  • Русский
  • Українська
  • English