Підводний човен часів Першої світової з останками 23 осіб знайшли біля берегів Бельгії

Біля узбережжя Бельгії знайшли майже неушкоджений німецький підводний човен часів Першої світової війни, в якому були виявлені останки 23 осіб.

Німецька субмарина типу UB-II, яка добре збереглася, лежала на глибині 30 метрів. Про знахідку повідомляє ABC News з посиланням на Associated Press.

У 1915 і 1916 роках для Німецького королівського флоту було побудовано 30 підводних човнів типу UB-II. Вони могли занурюватися на глибину до 50 метрів, час занурення становило 30-45 секунд. Субмарини були оснащені торпедами калібру 500 міліметрів.

Під час війни човни типу UB і UC входили у Фландрські флотилії, що діяли в Північному морі. Частини підводних човнів виготовлялися в Німеччині, потім їх привозили на територію окупованої Бельгії, в Брюгге, і там збирали. В якості портів німці використовували Остенде і Зебрюгге.

Підводний човен типу UB-II неподалік від Остенде ще влітку знайшов дайвер і експерт з підводної археології Томас Термот (Thomas Termote). Точне місцезнаходження субмарини тримається в секреті, щоб не привертати уваги «чорних» археологів.

Губернатор Західної Фландрії Карл Декалум заявив, що знахідка на дні Північного моря унікальна.

"Це дуже незвично, що ми знайшли щось подібне. Від удару пошкоджена передня частина, проте човен залишається закритим, і на борту є тіла 23 осіб", – сказав він.

Довжина знайденого підводного човна – 27 метрів, ширина – 6 метрів. Човен лежить приблизно під кутом 45 градусів, на глибині 25-30 метрів від поверхні.

Губернатор відмовився надати детальну інформацію про місцезнаходження підводного човна, поки не буде забезпечено захист території.                      

Крім того, Бельгія звернулася до німецького посла, щоб вирішити, що робити з останками.

  • Русский
  • Українська
  • English