Пошуковці А.Д.В.І.С. «Плацдарм» виявили останки 25-ти радянських солдатів

Пошукова робота сповнена різного роду випробувань. Але головне з них у зимовий період – випробування погодою. Дощ змінюється снігом, а потім навпаки, і все це супроводжується холодним вітром. В таких умовах не те, що працювати, навіть «висовувати ніс» на вулицю не хочеться.

Але, пошуковці народ такий, що їх нічим не налякаєш. Тим паче погодою. І вони все так само продовжують свої роботи з пошуку зниклих безвісти і загиблих у часи Другої світової війни... 

23 грудня 2017-го, перевіряючи одне з полів Слов'янського району Донецької обл.), Асоціація дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» (ВГО "Союз "Народна Пам'ять") виявила братське поховання солдатів РСЧА. Їх останки вдалося знайти за допомогою металошукача, який зреагував на сталеві каски воїнів.

На роботи пішло 2 дні. В результаті розчищення поховання було виявлено останки 25-ти солдатів і різне "іржаве залізо" - саперні лопати, гранати і патрони.

Пошуковці припускають, що знайдене поховання відноситься до поч. 1943 року – про це «говорять» фрагменти військового спорядження, а також ґудзики від шинелі. Але, головне, що у чотирьох солдатів опинилися ОРЗи (особисті розпізнавальні знаки), завдяки яким у майбутньому, можливо, вдасться встановити їхні імена. 

Знайдені останки солдатів поки будуть передані на тимчасове зберігання, а пізніше поховано з усіма почестями. Триває робота зі встановлення осіб загиблих. 

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English