Пошуковці «Сходу» знайшли солдати РСЧА

Дощем, снігом – чим тільки не випробовує невгамовних пошуковців-ентузіастів зимова погода. І все ж, вони продовжують свої роботи.

Нещодавно, учасники СПП «Військові меморіали «Схід» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») виявили останки солдата РСЧАЇ. Його невідоме поховання харківські пошуковці знайшли на полі, недалеко від якого влітку 2017-го проходила експедиція «Барвінківський котел-1942».

Сигнал металошукача, як виявилося під час попередньому шурфа, вказав на радянську каску. Далі, в процесі обкопування знайденого предмета, виявилися і людські останки, які спричинили за собою подальше розчищення і ексгумацію солдата.

Загиблий лежав вниз головою. Правильне анатомічне розташування кісток вказувало на те, що не був перекопаний мародерами. Тільки кістки правої ноги були перебиті в районі колінного суглоба і неприродньо вивернуті. Але, швидше за все, через травму, отриману під час останнього бою, а не втручання інших факторів.

Із супутніх речей біля останків знаходилися фрагменти індивідуального перев'язувального пакета, шинельний ґудзик, підсумок, поясний ремінь, іржава обойма до пістолета ТТ. Ноги солдата були у чоботах.

Предметів, які допомогли б встановити особу загиблого, особливо смертного медальйона (ОРЗа), виявлено не було.

Останки солдата будуть тимчасово зберігатися до найближчого перепоховання.

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English