Пошуковці «Союзу «Народна Пам'ять» урочисто перепоховали 63-х солдатів

Ось і настав завершувальний день Всеукраїнської пошукової військово-меморіальної експедиції «Визволення Кривбасу».

День урочисто сумний. Основний і напевно, найважчий.    

День, коли експедиція підійшла до кінця. День, коли найбільше розумієш, що вона відбулася не дарма. Коли підводиш підсумки того, ЩО саме було зроблено. Коли усвідомлюєш – заради чого, і найголовніше – заради кого проводяться заходи такого масштабу.             

12 серпня 2017 року, на братській могилі с. Зелене Поле (Криворізький р-н, Дніпропетровська обл.) відбулося урочисте перепоховання останків 63-х невідомих радянських солдат, знайдених пошуковцями ВГО «Союз «Народна Пам'ять» під час проведення Всеукраїнської пошукової військово-меморіальної експедиції «Визволення Кривбасу» та пошукового сезону 2016-2017 роках на території Криворіжжя. 

На церемонії були присутні представники органів місцевої влади, жителі села, пошуковці і ЗМІ.

Поділилися своїми переживаннями з присутніми та висловили слова подяки рятувальникам ВГО «Союз «Народна Пам'ять» представник Криворізької районної організації ветеранів України – Педюра Г. Т., голова Шевченківської сільської ради – Гришина С. В., депутат Криворізької райради – Мельник В. С.

До мікрофону запросили також виконавчого директора з польового та архівного пошуку ВГО «Союз «Народна Пам'ять» - Куковєрова Є. М.

«Ми будемо робити все, щоб не забувати про Другу світову війну. Свічка за загиблими завжди буде горіти в наших серцях», - сказав пошуковець.  

Євген подякував усім, хто брав безпосередню участь в експедиції, а також тих, завдяки підтримці яких вона відбулася.

Органам місцевої влади пошуковець урочисто вручив пам'ятні знаки «За сприяння пошуковій діяльності». 

Хвилина мовчання. За загиблими справили панахиду. Під звуки рушничного залпу солдатів провели в останню путь.

В експедиції взяло участь більше 80-ти осіб, серед яких пошукові загони ВГО «Союз «Народна Пам'ять» (ВПК «Каховка», ІПО «Пошук-Дніпро», АМПО «Обеліск», «Оржиця», ГО «Вічно живим»), а також молодіжні загони України (ВПК «Сокіл» та учні криворізьких шкіл №90 та №91).    

Весь тиждень пошуковці ВГО «Союз «Народна Пам'ять» разом з юними ентузіастами «викладалися» на максимум. Не втрачали жодного дня, щоб наблизитися до історії давно минулих років. Детально досліджували поля на околицях сел Зелене Поле і Високе Поле, добряче «прорихливши» їх вздовж і впоперек. І все для того, щоб не тільки знайти загиблих і зниклих безвісти солдатів, а й зрозуміти, як саме тут велися бої під час Криворізько-Нікопольської операції.    

Довідка:

З 5 по 12 серпня 2017-го року недалеко від села Високе Поле (Криворізький р-н, Дніпропетровська область) проходить друга Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Визволення Кривбасу».

Цього разу в експедиції візьме участь більше 80-ти чоловік, більшу частину яких складе підростаюче покоління - представники молодіжних пошукових загонів України!

Основна мета заходу – не просто спробувати знайти невідомі поховання солдатів, а комплексно підійти до дослідження територій, на яких відбувалися бойові дії Другої світової – досконало вивчити і позначити на карті всі виявлені артефакти, фортифікацію і місця поховання.

Роботи будуть проводитися з використанням методик криміналістики і геофізики, закладаючи основи майбутньої галузі загальної археології під назвою «Археологія воєн».

Експедицію буде проведено за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, місцевих органів влади і самоврядування.   

Взяти участь в експедиції запрошуються журналісти українських і зарубіжних ЗМІ!

За додатковою інформацією звертатися за тел: +380682015506 або +38 050 974 83 41

  • Русский
  • Українська
  • English