Пошуковці відкривають таємниці «Північного плацдарму»

Пошуковцями АсПО "Обеліск", що входять до складу "Союз "Народна Пам'ять", напередодні дати звільнення Києва від німецько-фашистських окупантів, була проведена пошукова експедиція в Іванківському районі Київської обл.

У цих місцях в 1943 р. розгорнулися кровопролитні бої. Північний напрямок був обраний вирішальним для розвитку успішного наступу і визволення столиці України – м. Києва. У тих, хто цікавиться історією визволення Києва на слуху операції зі створення Букринського і Лютізького плацдармів на західному березі Дніпра.

Але дуже рідко ми чуємо про Північний плацдарм.

22 вересня солдати Центрального фронту переправилися на правий берег Дніпра - в межиріччі з Прип'яттю, на південь від Чорнобиля. 23 вересня тут був уже чималий плацдарм, 35 на 35 км. Армія Черняховського захопила плацдарм ближче до Києва - в гирлі річок Тетерів і Димер. Тут відбувалися важкі кровопролитні бої, які багато в чому визначили успіх всієї операції з визволення Києва. Десятки тисяч солдатів вступили в свій останній бій на цих клаптиках української землі.

Ще багато невідомого та забутого зберігає історія. І щоб оживити її сторінки, пошуковці продовжують свою роботу. В ході пошукової експедиції пошуковцями АсПО "Обеліск" була досліджена територія в лісових масивах та прилеглих полях. Були знайдені останки восьми бійців Червоної Армії. Серед особистих речей пошуковцями виявлені фляги, залишки казанків, фрагменти амуніції солдатів зі слідами кровопролитних боїв - пробитими кулями і осколками. Роботи на північному напрямку триватимуть, підсумком яких, за традицією, стане урочисте перепоховання на військовому меморіалі в с. Горностайпіль. Знайдені під час пошукових робіт вибухонебезпечні предмети були передані представникам МНС.

  • Русский
  • Українська
  • English