Пошуковці ВПК "Каховка" знайшли останки сімох солдатів

 

22 і  23 червня 2019 року загін  ВПК "Каховка" (ВГО "Союз "Народна Пам'ять") провів неподалік села Мала Лепетиха (Херсонська область). 

Одразу після урочистого перепоховання останків 24 солдатів РСЧА, знайдених за попередні сезони, пошуковці, разом зі своїми вихованцями із ВПК "Сокіл", вирушили шукати нові невідомі поховання періоду Другої світової війни.

В ході дослідження одного з прилеглих полів було виявлено останки сімох бійців Червоної армії. Троє лежали в анатомічному порядку, останки інших чотирьох - в хаотичному. "На втручання мародерів не схоже. Стан останків вказує на те, що солдати були "розбиті" вибухом ще під час Другої світової" - коментують пошуковці - "Також відсутня частина останків, швидше за все, розтягнута сільгосптехнікою".

При солдатах було виявлено бритву і леза до неї, столовий ніж, олівець, саперну лопатку, маслянку, кухоль, пару фляг, гудзики та інші фрагменти амуніції та спорядження, які свідчать про приналежність загиблих до військ РСЧА. Також група знайшла фрагменти німецького блокнота.

На жаль нічого, що допомогло б у встановленні осіб воїнів, виявлено не було.

Останки солдатів з часом будуть перепоховані з усіма людськими і військовими почестями на братській могилі села.

Пошук полеглих тут у 1943-1944 році, під час боїв за Нікопольський плацдарм, триватиме...

  • Русский
  • Українська
  • English