Пошуковці знайшли останки трьох солдатів РСЧА

 

21-23 грудня 2018 року пошуковці Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять», м.Слов'янськ) виявили останки трьох солдатів РСЧА, загиблих, імовірно, навесні 1942 року.

У лісі неподалік села Глибока Макатиха (Слов'янський район Донецької області) було виявлено бліндаж, який служив багато років останнім притулком воїнів ...

Навколо нього знаходилася величезна кількість стріляних гільз до гвинтівки Мосіна, а також магазин до СВТ. У «входу» в бліндаж лежали гільзи від німецького карабіна 98К і кулемета MG, поруч лежала труба для вентиляції і радіостанція зі знятою трубкою.

Біля радіостанції пошуковці виявили останки першого солдата. При ньому - протигаз, іржаві патрони і стріляні гільзи до гвинтівки системи Мосіна. В районі грудної клітини загиблого знаходилося кілька куль калібром 7,92. В області лівої нагрудної кишені виявили металевий особистий розпізнавальний знак (ОРЗ) у вигляді іконки прямокутної форми. Кісткові останки солдата були пошкодженими і знаходилися трохи в хаотичному стані.

Другий боєць лежав на спині трохи нижче першого. На ногах - кирзові чоботи, на талії - радянський ремінь. У 30-ти см від черепа загиблого знаходилися протигаз і ложка. Були значні пошкодження грудної клітини і черепної коробки (з правого боку в районі скроні був отвір діаметром приблизно 10х10 см).

Зліва від другого солдата лежали останки ще одного воїна. Його череп був повністю розбитий. Так як і у другого - значні пошкодження грудної клітини, і ще лівого плеча, кісток стегна і таза. В районі кишень загиблого лежало 2 детонатора до РГД-33, біля правої ноги - сама граната. На ремені солдата була кобура з шомполом до револьверу системи Нагана. Над лівим плечем воїна пошуковці виявили і сам револьвер.

Варто відзначити, що при одному з військовослужбовців також було виявлено знаки відмінності «молодший сержант» - 2 трикутника.

При зачищенні і ексгумації знайдених останків солдат у кутку поховання пошуковці знайшли ще один карабін системи Мосіна, 2 пачки іржавих патронів до нього, пачку детонаторів, гранату РГД-33 і залишки від гранат М-39. Також група дослідників виявила в похованні фрагменти газет і паперу.

Чи вдасться щось з'ясувати про знайдених воїнів чи ні - поки невідомо, але одне можна сказати з упевненістю: останки солдатів будуть з усіма військовими та людськими почестями перепоховані на одній з місцевих братських могил.

За словами пошуковців, на даній території знаходиться ще кілька схожих фортифікацій, де так само можуть лежати останки бійців, які загинули в період Другої світової війни. Роботи триватимуть...

  • Русский
  • Українська
  • English