Пошуковці знайшли радянський винищувач, збитий в роки війни

Пошукові роботи ведуться біля річки Ольховчик Куйбишевського району, де понад 70 років тому проходили запеклі бої між радянськими солдатами і німецько-фашистськими загарбниками. Добровольці об'єднання «Міус-Фронт» вже дістали з двометрової глибини основні частини збитого штурмовика.

На нього натрапили в кінці минулого року, коли рухалися з металошукачами німецькою оборонною лінією в надії знайти останки безвісти зниклих солдатів. А в результаті знайшли бойове судно. Місце безлюдне, болотисте, де, як жартують добровольці, мешкають тільки кабани, вовки, а тепер і пошуковці.

- Від літака, звичайно, мало що залишилося, - кажуть в пошуковому об'єднання. - З глини вже витягнуті деталі двигуна, шматки фюзеляжу, крил зі збереженою смарагдовою фарбою і залишками намальованою червоної зірки, фрагменти кабіни, приладової дошки, озброєння. Також вдалося відшукати елементи уніформи і парашута льотчика.

Ім'я загиблого героя поки що невідомо. Пошуковці схиляються до того, що пілотові не вдалося вистрибнути з палаючої машини.

- Вже зараз, виходячи з поверхневого огляду знайдених частин, можна сказати, що літак був збитий у повітряному бою над територією Міус-фронту, біля села Єлизаветинське, і впав на позиції, зайняті німецькими військами, - вважають добровольці. - До речі, раніше неподалік від місця падіння штурмовика був виявлений і збитий німецький бомбардувальник JU 87. Сміємо припустити, що до цього причетний виявлений нами радянський літак.

Зараз експерти приступили до розшифровки номерних частин, яка допоможе розкрити загадку останнього бою невідомого радянського льотчика, загиблого в боях за Донський регіон.

Джерело

  • Русский
  • Українська
  • English