Пошуковець ВГО "Союз "Народна Пам'ять" на міжнародній конференції у Гданську

 
 

14-15 червня 2018-го у м. Гданськ (Польща) відбулася наукова конференція під назвою «Матеріальні залишки конфліктів і злочинів XX ст. у світлі найновіших археологічних досліджень», організована науковим відділом Музею II світової війни та управляннім охорони пам’ятників Поморського воєводства.

Метою конференції, участь в якій взяли 23 науковця з академічних центрів Польщі та України, стала презентація найновіших результатів археологічних досліджень на місцях воєнних конфліктів чи злочинів (концентраційних таборів).

«Археологія сучасності» або «археологія сучасних конфліктів і злочинів» - це нова наукова дисципліна. Досліджує вона, а також консервує матеріальні сліди історичних конфліктів, популяризує суспільні цінності.

На конференції були представлені виступи про методологію та історіографію «археології сучасності», дослідження Інституту національної пам’яті Польщі в Україні, Литві, Білорусі, археологічні дослідження в Польщі місць боїв та злочинів під час будівництва автострад,  матеріальні сліди концатоборів в Черську, Плашуві, Гросс-Розені, сліди війни на території колишніх лемківських сіл, дослідження в районі рік Равки і Бзюри періоду І світової війни, пошук та дослідження збитих літаків 1939-1945 рр., археологічні дослідження поля битви під Вестерплатте, матеріальні сліди та могили на Вестерплатте, археологічно-ексгумаційні дослідження на Україні.

Про археологічно-ексгумаційні роботи, а саме про особливості їх проведення в Україні,  з розповіддю виступив Олексій Златогорский, пошуковець, керівник ГО «Волинські старожитності» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять). Він  описав діяльність ВГО «Союз «Народна Пам’ять» та більш детально ознайомив аудиторію з дослідженнями місць боїв та злочинів на Волині в ХХ ст.

Обширна програма конференції показала, який величезний дослідницький потенціал корениться в «археології сучасності». Розвиток «археології сучасності» відкриває безсумнівно широке поле також для пізніших наукових відкритів не лише для археологів, але і для істориків чи представників інших галузей науки. А результати досліджень є також важливим елементом повернення і збереження людської пам’яті, бо «археологія сучасності» має величезне пізнавальне і виховне значення.

За результатами конференції заплановано до кінця року видати збірник наукових статей.

По матеріалам: https://www.volyn.com.ua/news/105883-volynskyi-naukovets-vziav-uchast-u-...

  • Русский
  • Українська
  • English