Повернення солдат на Батьківщину

 

На днях, в центральном офисе Всеукраинской общественной организации «Союз «Народная Память» состоялась передача останков двух советских солдат, погибших в период Второй мировой войны.

 

Днями, в центральному офісі Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна Пам'ять» відбулася передача останків двох радянських солдатів, загиблих в період Другої світової війни.                

Борчаніков Герман Олександрович (1920 р.н., уродженець м. Кізел, Кізеловского р-ну Молотовської області (зараз Пермська область)) був знайдений в ході проведення будівельних робіт біля одного з житлових будинків села Фурси (Білоцерківський р-н Київської області).          

Про знайдені людські останки пошуковцям «Союзу» повідомив голова села - Фурсенко Микола Іванович. Дослідники приїхали відразу ж, щоб розібратися, кому вони належать.     

Довго гадати не довелося. При останках загиблого було виявлено особистий розпізнавальний знак, в даному випадку бакелітова капсула (медальйон)). Крім того, при загиблому лежали шпори, фрагменти олівця і кишенькового дзеркальця, а також уламок снаряда, від попадання якого, швидше за все, воїн і загинув.           

Все знайдене біля останків вказувало на те, що було виявлено саме радянського солдата. Пізніше, припущення пошуковців підтвердилося.  

Завдяки особистому розпізнавальному знаку, вкладиш якого експерти змогли прочитати, встановили особу загиблого. Їм і виявився червоноармієць Герман Олександрович. В ході дослідницьких робіт було також встановлено, що він загинув в селі Фурси 23-го липня 1941 року за відбиття атаки противника.  

Забрати останки солдата на Батьківщину приїхав Лященко Андрій, координатор зі зв'язків з країнами СНД і Балтії Ленінградського обласного відділення Громадської пошукового руху Росії. Він не вперше перетинає кордон заради благородної справи. Багато років він перевозить останки солдатів з країни в країну, щоб повернути загиблих на рідну землю.   

І в цей раз Андрій приїхав не з порожніми руками. Він привіз із собою в Україну останки іншого бійця.

Крейчман Петро Миколайович (1919 р.н., уродженець с. Мястковка, Крижопільського р-ну Вінницької області) був виявлений в ході проведення пошукових робіт в селі Апраксін (Кіровський р-н Ленінградської області). При ньому знаходився особистий розпізнавальний з запискою (імовірно, написаною рукою самого солдата), за допомогою якого і встановили його особу. Також, біля останків загиблого лежало кілька радянських монет і складаний ножик.     

 

 

Родичів солдатів поки знайти не вдалося, але їх пошук триватиме. На даний момент органи місцевої адміністрації обох населених пунктів (в Росії і в Україні) прийняли рішення про перепоховання своїх земляків з усіма військовими почестями.

 

  • Русский
  • Українська
  • English