П'ятий день Всеукраїнської пошукової експедиції «Карпати -2017»

П'ятий день експедиції розпочався трохи раніше, ніж зазвичай. Сьогодні на пошуковців чекала відповідальна довга робота.

В тому ж складі, 4-ма групами («Пошук-Дніпро», «Карпати», «Схід», "Захід") учасники експедиції вирушили на рівнину Григор'ївка, продовжувати роботи з підняття знайдених останків солдатів та визначення меж занедбаного австрійського цвинтаря.   

АМПО "Обеліск" займався ексгумацією останків на рівнині Кукул...

Підсумок дня:

Піднято (ексгумовано) останки 12-ти військовослужбовців Австро-Угорської та Російської армії.

6 з них лежали в одному розкопі, буквально перемішані між собою. Біля їхніх останків пошуковці виявили натільні хрестики, австрійську пряжку, підсумки, ладанку і ложку. Як стверджує археолог Юрій Коваленко - один із загиблих був зовсім молодий - до 20-ти років.

До якої точно армії відносилися військовослужбовці - точно сказати не можна, тому що супутні предмети могли належати солдатам обох протиборчих сторін.

Недалеко від цього місця знаходився ще один солдат. Ніяких супутніх предметів біля нього не було. Та й кістки не всі були на місці. Пошуковці припускають, що загиблого під час битви відкинуло вибуховою хвилею...

Трьох з 12-ти солдатів пошуковці виявили на схилах рівнини Григор'ївка в поодиноких похованнях. Всі вони були військовослужбовцями Російської Імператорської Армії. Про це говорять знайдені біля їхніх останків фрагменти амуніції та обмундирування. У двох були хрестики.

Двох солдатів АМПО "Обеліск" "спустив" з полонини Кукул. Останки загиблих знаходилися в одному розкопі. Імовірно, один - німець, інший-російський солдат. При них виявили консервну банку, на якій чітко проглядаються написи.

Але найціннішою знахідкою стала невелика записна книжка, яку обов'язково передадуть експертам для прочитання інформації, написаної в ній.  

В цілому день виявився досить важким, як морально так і фізично. Але пошуковці все ж радіють новим артефактам, а головне, виявленим останкам загиблих солдатів періоду Першої світової.  

Довідка:

15 - 22 липня 2017 року в адміністративних межах смт. Верховина, Яремче, Ворохта Івано-Франківської області в районі гори Кукул проходить Всеукраїнська пошукова експедиція «Карпати -2017».

Заплановані роботи з пошуку невідомих поховань періоду Першої світової війни, дослідження та вивчення виявлених інженерних об'єктів, перепоховання останків загиблих солдатів австро-угорської, німецької та російської армій та українців, які опинилися у складах цих армій.

Експедиція проводиться за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в партнерстві з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, а також сприяння Карпатського національного природного парку.

В експедиції беруть участь понад 50 представників пошукових загонів України, що входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

 

  • Русский
  • Українська
  • English