Сахалінські пошуковці знайшли фото льотчика, загиблого в 1948 році

Активісти «Поискового движения России» встановили особу загиблого на горі Луга пілота. Літак P-63 «КінгКобра» зазнав аварію в 1948 році. Крім того, пошуковці знайшли його фотографію.

Старший лейтенант Іван Коновалов народився 15 вересня 1919 року в селі Бобрівник Полтавської області. Закінчив два курси робітфаку, аероклуб, далі вступив у 2-ю Вольську військову авіашколу механіків і закінчив її в 1941 році. Потім вступив у Руставинську військову авіаційну школу льотчиків, яку закінчив у січні 1944 року. Брав участь у Великій Вітчизняній війні, нагороджений медаллю «За Перемогу над Японією».

На Сахалін був переведений в липні 1946 року, служив на посаді командира ланки 3-й авіаескадрильї 528-ї винищувального авіаційного полку 29-ї винищувальної авіаційної дивізії 10-ї повітряної армії.

В архівній довідці сказано: «Загинув під час виконання службового завдання, в складних метеоумовах, при катастрофі літака 14 жовтня 1948 року. Похований на кладовищі міста Южно-Сахалінська. У нього залишилася дружина».

  - Про цей літаку відомо давно, але інформації, що і коли сталося, а також хто керував літаком, не знав ніхто. Зараз фрагменти літака повністю розграбовані. Раніше там були і озброєння, і багато інших елементів літака. Але, на щастя, багато років тому Олексій Охріменко, наш спеціаліст з авіації, знайшов і зберіг шильду з цього американського літака, на якій вказаний його заводський номер. Ми плануємо встановити на місці загибелі пам'ятну табличку в рамках проекту «Вічний політ». Після цього інформацію про загиблого льотчика зможуть дізнатися всі туристи, які відвідують гору Луга, адже практично всі зустрічають фрагменти літака на її схилі, – розповів керівник Сахалінського регіонального відділення «Поискового движения России» Артем Бандура.

Місце поховання льотчика на старому цвинтарі Южно-Сахалінська поки не знайдено. За даними очевидців, в старих могилах по кілька разів бували перепоховання. Можливо, саме таким чином місце поховання льотчика було втрачено.

«Поисковое движение России» стало другим, що встановило особистість Івана Коновалова. В лютому 2017 року ASTV.RU повідомляв, що його ідентифікували волонтери з Вуглегірська і Примор'я, що входять в пошукову організацію «АвиаПоиск».

  • Русский
  • Українська
  • English