Сейф з секретними документами, захований у 1942 році, був знайдений під Твер'ю

У Тверській області пошуковці виявили сейф з секретними документами 22-ї армії РСЧА, загиблої в 1942 р. Довгий час про її долю нічого не було відомо. З знаходженням архіву з'явилася надія пролити світло на героїчний шлях радянських бійців.

Документи пролежали під землею 73 роки. Залізний ящик пошуковці знайшли в Оленінському районі Тверської області в сирому підвалі приватного будинку. Час не пощадив військові архіви. Папери сильно відсиріли, але при цьому збереглися достатньо добре, щоб їх можна було прочитати.

Встановити дату знахідки вдалося завдяки відбитку газети «Известия» на внутрішній стороні кришки сейфа. Вочевидь, сейф був захований з травня по липень 1942 року під час Ржевської битви, коли радянські війська були змушені відступати й виходити з оточення.

Безцінна знахідка містить сотні документів з секретними даними: накази штабу армії, списки бойових втрат, червоноармійські книжки і, можливо, карти місцевості. Їх ще належить вивчити історикам.

Дослідники упевнені, що отримані дані не тільки проллють світло на події Великої Вітчизняної війни, але й підкажуть, в яких районах можна продовжити пошуки. Але для початку всі знайдені документи необхідно відновити та прочитати.

  • Русский
  • Українська
  • English