Шостий день Всеукраїнської експедиції «Барвінківський котел-1942». Заключний

Першу половину шостого останнього дня експедиції, пошуковці провели на полях. Їм належало підняти решту солдатів, знайдених за час експедиції «Барвінківський котел-1942».

У підсумку ще дев'ять загиблих залишили це поле назавжди...

П'ятьох пошуковці «забрали» з одного розкопу. Припускається, що поховання колись слугувало місцем колишньої мінометної позиції.

У одного зі знайдених солдатів РСЧА був ОРЗ. У іншого на ногах були трофейні німецькі чоботи, в районі пояса – німецькі підсумки. Біля останків також виявили складаний ніж, фрагменти гаманця з монетами. По ґудзикам і знакам розрізнення – кубарям – пошуковці визначили офіцера. Крім того, на його останках були фрагменти офіцерського плаща-намета раннього зразка.

Ще чотирьох солдатів учасники експедиції виявили за сигналом пошукових приладів. Останки одного з них були частково розорані с/г технікою. Із супутніх речей пошуковці знайшли складні іржаві ножиці, саперну лопату, протигаз, в чоботі одного із загиблих - німецький столовий ніж. Цікавою і свого роду унікальною знахідкою став фрагмент штабного друку. Можливо, її власником був колись штабний писар, якого спіткала смерть у «Барвінківському котлі» і він опинився зараз у цьому похованні біля ще 3-х солдатів...

Паралельно, під час ексгумації, пошуковці передали представникам ДСНС Харківської області більше 30-ти вибухонебезпечних предметів, знайдених на полях під час експедиції. Частина з них була вивезена і підірвана.

Друга половина шостого, останнього дня, пройшла урочистим закриттям експедиції. Повернувшись з полів, після невеликого відпочинку, всі пошукові загони вишикувалися в шеренгу на «плацу» свого тимчасового табору. За формою, втомлені, але задоволені.

За виконану роботу пошуковцям подякував керівник експедиції, голова ВГО «Союз «Народна Пам'ять» Ярослав Жилкін.

«Під час цієї експедиції ви працювали як одна команда, як єдиний механізм. Я вами пишаюся. Щиро радий був працювати з вами!»

Євген Куковеров, виконавчий директор з польового та архівного пошуку ВГО «Союз «Народна Пам'ять» привітав пошуковців з хорошими результатами експедиції, а також вручив пам'ятні значки всім її учасникам.

Під гімн України спустили прапори організацій, що брали участь в експедиції.

Дружні розмови, пісні під гітару і спати. Адже пошуковців чекав відповідальний день - день урочистого перепоховання солдатів.

 

 

 

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English