Скелет мамонта в піщаному кар'єрі

Деякий час тому до нас у пошукову групу "Плацдарм" звернулися жителі с. Озерне (до 2016 р. Іллічівка) Лиманського району Донецької обл. з інформацією про можливе перебування в прилеглому піщаному кар'єрі людських кісткових останків. За словами свідків у північно-західній частині відвали кар'єра були буквально "засипали" кістьми. Оскільки нам було відомо, що в 2014 році на даній території дійсно велися бойові дії було прийнято рішення перевірити цю локацію.  

3-го листопада 2017 року групою було здійснено виїзд на вищезазначену територію, в ході проведення огляду було знайдено безліч дрібно фрагментованих кісткових останків, які при найближчому розгляді виявилися кістками тварин, але їх загальний вигляд, а також факт високої мінералізації навели на думку про доісторичний характер знайдених об'єктів, що в кінцевому підсумку підтвердила одна зі знахідок, яка виявилася ні чим іншим, як досить великим фрагментом нижньої щелепи мамонта.

Імовірно, під час розробки кар'єра, екскаваторами був порушений шар, що містить палеонтологічний матеріал, який згодом і був виявлений на цьому відвалі. Всі знайдені доісторичні артефакти були надійно упаковані і незабаром поповнять фонди, а можливо і експозицію Слов'янського краєзнавчого музею. "Плацдарм" сподівається, що згодом ці знахідки допоможуть дослідникам доповнити картину давнього минулого нашого краю.

За матеріалами: http://placdarm.net/vsem/698-fragmenty-skeleta-mamonta-v-peschanom-karere.html

 

  • Русский
  • Українська
  • English