Страшна знахідка: кістки складають у мішки (фото)

У масовому похованні знаходяться останки жертв масових репресій

В Івано-Франківську виявлено масове поховання щонайменше 50 людей, які ймовірно були жертвами репресій. Останки перебувають в анатомічній цілісності, але розташування тіл не має жодного порядку.

Страшна находка була зроблена під час прокладання електричного кабелю поруч із центральним міським озером. Працівники «Прикарпаттяобленерго» спочатку не надали значення знахідці, адже поруч розташоване старе кладовище. Проте місцеві мешканці зателефонували в поліцію, щоб не дозволити засипати могилу.

Зараз розкопки на місці поховання ведуть науковці івано-франківського комунального підприємства «Пам’ять». Лише за день дослідники виявили близько двох мішків людських кісток і предметів побуту.

За словами керівника КП «Пам’ять» Василя Тимківа, масштаби поховання поки важко оцінити, проте, судячи із довжини та глибини траншеї, можна стверджувати щонайменше про 50 жертв.

я місцевість використовувалася для захоронення жертв як комуністичного, так і нацистського режимів, кажуть історики. Однак, судячи із особливостей поховання, науковці схильні вважати, що в цій могилі лежать останки жертв НКВС.

Нагадаємо, що на території Покровського комбінату археологи під час розкопок скіфського кургану знайшли могилу молодої дівчини.

Як розповів керівник експедиції, кандидат історичних наук Сергій Полін, дівчина «була свого роду амазонкою» і, швидше за все, загинула в бою.

Джерело: politeka

  • Русский
  • Українська
  • English