Святотатство над пам'яттю

У жовтні цього року в селищі міського типу Казанка Миколаївської області сталася подія, що викликала обурення як місцевих жителів, так і всіх, хто почув про те що трапилося. Громадська думка була обурена доріжкою, вимощеною з меморіальних плит місцевої братської могили, на яких були вибиті прізвища загиблих воїнів, покладених іменами вниз.

Селище міського типу Казанка Миколаївської області

Ця доріжка через пересохлу річку Висунь з'явилася серед пустиря в середині жовтня, щоб скоротити шлях з будівлі сільради до домоволодінь її працівників. За словами місцевих жителів, цього року були зібрані гроші, щоб провести реконструкцію розташованого по вулиці Миру в центрі Казанки меморіального комплексу загиблим у роки Великої Вітчизняної війни воїнам-визволителям та воїнам-землякам. А от зняті під час ремонтних робіт старі меморіальні плити вирішили використати таким варварським чином, виклавши з них тротуарну доріжку. Зрозуміло, що таке святотатство викликало широкий резонанс.

Однак, за словами заступника голови райдержадміністрації Володимира Вінівікіна? місцеві управлінці навіть не підозрювали про те, що на старих плитах були вигравірувані імена воїнів. «Щоб не викидати на смітник залишки граніту, які з'явилися після ремонту меморіалу, було прийнято рішення використовувати їх для доброї справи - укладання доріжки. На жаль, на декількох плитах були вибиті надписи. Але, дізнавшись про те, що сталося, ми одразу ж все виправили - віддали наказ розібрати доріжку», - виправдовує вчинок місцевої влади Володимир Вінівікін.

«Дорога в Пекло вимощена добрими намірами»

У контексті події, що сталася, згадується відома фраза англійського письменника Самюеля Джонсона, який написав: «Дорога до Пекла вимощена добрими намірами». Ця крилата фраза найкраще пояснює даний випадок, коли спроба виконання благої задачі призвела через недбалість, недогляд, невміння і т. п. до цілком протилежних і навіть деструктивних наслідків.

Втім, незважаючи на спроби деяких журналістів надати цьому інциденту політичне забарвлення, звинувативши у всьому керівництво смт Казанка, треба визнати, що подія сталася з мовчазної згоди звичайних робітників, які клали меморіальні плити. «Звісно, провину за подію можна було б цілковито списати на керівників. Але, справедливості заради, слід зазначити, що винуватцями святотатства стали і виконавці, чиїми руками ці плити були покладені іменами вниз. Від усіх нас залежить, як ми ставимося до наруги над пам'яттю загиблих, над вірою мільйонів людей. Щоб ніколи більше не відбувалося нічого подібного, хочеться закликати всіх українців ніколи не бути просто спостерігачами і байдужими до актів вандалізму», - вважає голова правління ВГО «Союз «Народна Пам'ять» Ярослав Жилкін.

  • Русский
  • Українська
  • English