Телеканал «Інтер» підготував спецпроект до Дня визволення Києва від німецько-фашистських загарбників

Післязавтра, 6 листопада, виповнюється 73 роки з дня визволення Києва від військ німецько-фашистських загарбників. Телеканал «Інтер» до цієї пам'ятної дати створив документальний спецпроект - фільм «778 днів без своїх».

Основою для сценарію фільму, який створила команда програми «Ранок з «Інтером», стали спогади очевидців та окупаційний щоденник 28-річної киянки Ірини Хорошуновой, яка на власні очі бачила події тих днів і детально описувала все на сторінках загального зошита.

«Ми розповімо унікальні історії людей, які пережили ці страшні роки. У фільмі дуже мало закадрового тексту і багато реальних спогадів. Це жива історія, якій ми не дамо вмерти. Ми не маємо на це права. Тим паче в наш час. Жахи окупації це не просто історія з минулого, це правда про сьогодення. Про те, що між поділом людей на сорти і їх вбивством – всього один крок», - розповів головний редактор телеканалу і один з авторів фільму Антон Нікітін.

Створювачі документального фільму також впевнені, що про жахи минулого не можна мовчати, щоб наші діти не стали ані жертвами, ані катами, ані байдужими спостерігачами.

Нагадаємо, що 6 листопада 1943 року війська 1-го Українського фронту під командуванням генерала Ватутіна увійшли до визволеного від німецько-фашистських загарбників Києва. З 400 тисяч осіб, які залишилися в окупованому місті, визволителів зустрічали всього 180 тисяч киян. Третє за чисельністю населення радянське місто практично вимерло.

778 днів Київ прожив в окупації. За цей час нацисти замордували в катівнях гестапо, повісили і розстріляли понад 150 тисяч осіб. Понад 100 тисяч були вивезені на каторжні роботи в Німеччину. Замість колись прекрасного міста на Дніпрі залишилася лише точка на карті.

У стрічці буде також відображена і трагедія Бабиного Яру, з часу якої минуло 75 років. Історії цього та інших злочинів, скоєних нацистами та їх поплічниками в Києві, стали лейтмотивом фільму.

Події тих років постануть перед глядачами в кадрах радянської та німецької хроніки, у спогадах киян, в коментарях істориків. Перед обличчям смертельної небезпеки кожен робив свій вибір: хтось зустрічав загарбників хлібом-сіллю, хтось переховував приречених на смерть. Люди йшли в підпілля, дивом рятувалися від розстрілів, намагалися передати їжу в табори, ризикували своїм життям заради дітей та спасіння інших людей. Хтось був просто байдужим.

Документальний спецпроект «778 днів без своїх» вийде в ефір 5 листопада, о 10:10 на телеканалі «Інтер».

 

Джерело

 

  • Русский
  • Українська
  • English