У братській могилі селища Васищеве стало більше на 37 воїнів

Друга світова війна давно залишилася в минулому, але в нашій пам'яті збереглися події того страшного часу.

Друга світова війна давно залишилася в минулому, але в нашій пам'яті збереглися події того страшного часу. Вже багато років волонтери ВГО «Союз «Народна Пам'ять» займаються пошуком жертв тієї жахливої війни і досі знаходять їх останки. Але навіть сьогодні, через 70 років після війни, ніхто не знає, скільки їх ще доведеться знайти пошуковцям.

З квітня по вересень 2016 року, членами «Союзу» – СПП «Військові меморіали «Схід» м. Харків – проводилися експедиції на території Васищевскої селищної ради Харківського району. В основному, пошукові заходи проходили в Чорному Лісі, біля залізничної станції Васищеве.

Тут, в кінці серпня 1943 року, німецьке відрядження побудувало потужний укріпрайон, який розташовувався на крутому правому березі р. Урди. Більше тижня позиції супротивника самовіддано штурмували бійці 52-ї стрілецької дивізії і 58-ї гвардійської с.д. 57-ї армії Степового фронту. Тисячі червоноармійців полягло тоді на полі бою. Загиблих ховали часто на швидку руку - в окопах та воронках, деякі просто залишалися присипаними землею на місцях боїв.

І ось, через 73 роки, на місцях боїв наші пошуковці знайшли останки 37-ми радянських воїнів. Після ексгумації, волонтери спеціалізованого підприємства «Військові меморіали «Схід» передали останки знайдених героїв представникам місцевої влади, для подальшого перепоховання на офіційному меморіалі.

І ось, 28 вересня 2016 року траурна церемонія відбулася. Знайдені останки солдатів Червоної Армії, поміщені в спеціальні труни, знайшли вічний спочинок у братській могилі селища Васищево.

Біля меморіалу зібралися майже всі жителі селища, щоб вшанувати пам'ять загиблих. Серед людей похилого віку і дорослих можна було побачити також і учнів місцевої школи. Серйозні не по роках, вони стояли з квітами, від хвилювання перекладаючи їх з руки в руку. В очах присутніх читався смуток і жаль і в той же час гордість і вдячність рятувальникам за те, що герої будуть гідно поховані в братській могилі, а пам'ять про них буде увічнена.

В цей похмурий осінній день, під залпи салюту відділення нинішніх солдатів, урочисто проводили в останню путь солдатів минулого.

  • Русский
  • Українська
  • English